معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: طرح جوانی جمعیت مثل یک رودخانه تا رسیدن به مقصد جاری و ادامه‌دار است/ لزوم فرهنگ‌سازی برای طرح جوانی جمعیت

26 ارديبهشت 1403
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: طرح جوانی جمعیت مثل یک رودخانه تا رسیدن به مقصد جاری و ادامه‌دار است و روزانه برای آن بایست برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتی، دکتر قاسم برجویی فرد در اختتامیه دومین جشنواره دانش‌آموزی و اولین جشنواره دانشجویی ایران جوان بمان در شهرستان دشتی افزود: بیش از ۳۰ هزار اثر به جشنواره ارسال شده است که پیام آن درک دانش آموزان از جوانی جمعیت و تهدیدی است که سالمندی ایجاد خواهد کرد.
وی به اهمیت جمعیت در کشور پرداخت و بیان کرد: در کشور ایران، اگر روند جمعیت و باروری این‌چنین پیش رود در ۱۵ سال آینده از کشورهای پیر دنیا خواهد بود.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به اثرات پیری جمعیت اشاره کرد و گفت: کاهش شدید عرضه نیروی کار سالم در داخل و ناچارا وارد کردن نیروی کار از کشورهای دیگر و به تبع آن چالش‌های فرهنگی و امنیتی، افزایش بیماری‌های سالمندی و مزمن و افزایش هزینه ارائه خدمات به آن‌ها و شکنندگی کشور در بروز بحران‌ها و مخاطرات سلامتی از پیامدهای ناشی از پیری جمعیت است.
دکتر برجویی فرد در خصوص نگرش مردم در مورد مسئله فرزند آوری اظهار داشت: از افراد اجرایی تا مردم عامه جامعه، بر این باورند که بحث فرزند آوری یک بحث اقتصادی است در حالی که موضوع فرهنگی است و با این رویکرد قصد دارند که فرهنگ جامعه را نسبت به فرزند آوری و جامعه قوی تخریب کنند.
انتهای پیام/

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.