مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی: سلامت در منطقه از اولویت‌های شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی است / مجتمع گاز پارس جنوبی آماده همکاری با کادر درمان است

22 شهريور 1401
مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: سلامت در منطقه از اولویت‌های شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی است.

احمد باهوش در نشست با رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اظهار داشت: برای سلامت کارکنان و خانواده‌های آنان و همین‌طور مردم منطقه تلاش کنیم تا در چارچوب قانون از همه ظرفیت‌های منطقه و مجتمع گاز استفاده کنیم، چرا که موضوع سلامت از موضوعات مهم ما در بحث پایداری تولید است.
مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: بنده مشکلات شما در حوزه درمان را با تمام وجود لمس می‌کنم و مجتمع جهت رفع این مشکلات آماده همکاری با کادر درمان است.
وی با تأکید بر این نکته که ما در بحث سلامت مرزبندی نداریم، اظهار داشت: این منطقه نیاز به امکانات و تجهیزات درمانی بیشتری دارد و به دلیل کمبود تجهیزات در منطقه در بعضی مواقع حوادث کوچک هم منجر به اتفاقات غیرقابل جبرانی می‌شود.
مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی افزود: در موضوع سلامت منطقه با مسئولین نفت و گاز جهت تقویت بیمارستان‌های منطقه مذاکرات خوبی صورت پذیرفته است.
باهوش با اشاره به وجود چهار پالایشگاه مجتمع در منطقه کنگان و حضور خانواده‌های کارکنان در این منطقه گفت: برای سلامت کارکنان و خانواده‌های آنان و همین‌طور مردم منطقه تلاش می‌کنیم در چارچوب قانون از همه ظرفیت‌های منطقه و مجتمع استفاده کنیم، چرا که موضوع سلامت از موضوعات مهم ما در بحث پایداری تولید است.
بار مراجعین چهار شهرستان جنوبی استان موجب فشار مضاعف و تحمیل بدهی بر بیمارستان کنگان شده است
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان نیز ضمن اشاره به تولید ۷۰ درصد گاز کشور توسط شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، از حسن توجه مدیرعامل شرکت مجتمع گاز بابت ترتیب این نشست صمیمی قدردانی کرد و گفت: جا دارد از نگاه سلامت‌محور مدیرعامل محترم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی به‌ویژه به حوزه درمان تشکر کنم.
دکتر سیده انسیه سجادی زاده افزود: زحمات کارکنان حوزه صنعت بر کسی پوشیده نیست مخصوصاً که وظیفه ارزشمند تولید و ارزآوری را برای کشور بر عهده دارند و لذا از پرسنل صنعت و به‌ویژه پرسنل خدوم مجتمع گاز پارس جنوبی و شخص مهندس باهوش مدیرعامل این مجموعه تشکر می‌نمایم.
وی تصریح کرد: بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان به‌واسطه در اختیار داشتن حدود ۵۰ پزشک و بیش از ۵۰۰ پرسنل خدوم مرکز ارجاع مراجعین چهار شهرستان کنگان، دیر، جم و عسلویه و همچنین پرسنل و صنعت و خانواده آنان است.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان و مسائل و مشکلات آن بیان داشت: کمبود لوازم و تجهیزات، خدمات پشتیبانی و اولیه ما را دچار مشکل کرده است.
وی بیان کرد: این بیمارستان علاوه بر پوشش مستقیم مراجعین فوق‌الذکر، بیمارستان‌های نبی اکرم عسلویه، توحید جم، امام هادی (ع) شهرستان دیر و شهید سلیمانی چاه مبارک را نیز پوشش حداکثری می‌دهد که کار بسیار سنگین و فوق‌العاده پرهزینه‌ای است.
دکتر سجادی زاده تصریح کرد: بدون شک کامل‌ترین و بالاترین حجم خدمات منطقه جنوب استان بوشهر در بیمارستان کنگان ارائه می‌شود؛ برای مثال بیمارستان کنگان طی دو سال گذشته مقام اول مراجعین سرپایی میان تمام بیمارستان‌های استان را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: در این فهرست بیمارستان‌های دوم و سوم هر کدام کمتر از ۱۱ درصد مراجعین استان را به خود اختصاص داده‌اند، این آمار نشانگر حجم بالای مراجعین سرپایی بیمارستان کنگان به نسبت سایر مراکز درمانی استان (زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی) است، پر واضح است دلیل آن مراجعین صنعت و خانواده این عزیزان هستند و این دقیقاً یعنی سه برابر استاندارد ظرفیت بیمارستان کنگان، مراجعین سرپایی وجود دارد.
وی عنوان کرد: این حجم از خدمات گسترده، پر شمار و متنوع باعث شده بیمارستان کنگان در حوزه تجهیزاتی و تأسیساتی با استهلاک مواجه شود و از طرفی هزینه‌های بسیار سنگینی را در طول هفته، ماه و سال بر این بیمارستان تحمیل کند و نهایتاً منجر به بدهی‌های بسیار کلان و مشکلاتی شود که حل آن، تنها از طریق وزارت بهداشت میسر نیست.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اضافه کرد: با توجه به حجم بالای مراجعین بومی و کارکنان صنعت نفت به بیمارستان کنگان و اینکه ما خدمات خود را به همه شهرهای اطراف نیز ارائه می‌کنیم، ضروری است از سوی مسئولین و مدیران صنعت نفت به‌صورت ویژه به این موضوع پرداخته شود.

انتهای پیام/ م.ص ۴۰۲۰٫

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.