دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر: بستری 290 بیمار در بخش‌های کرونایی/ هشدار وقوع موج پنجم در استان‌های جنوبی

31 ارديبهشت 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ جمعه 31 اردیبهشت ماه، 290 نفر است.

دکتر سعید کشمیری در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در شبانه روز گذشته 61 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای 27 مورد به ویروس کرونا، قطعی است.
وی با بیان اینکه در حال حاضر 39 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه قرار دارند افزود: از مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر، 19 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر گفت: خوشبختانه در روز 31 اردیبهشت ماه 1400 مورد فوتی از کرونا در استان بوشهر به ثبت نرسید تا مجموع موارد فوت شده در عدد 1124 باقی بماند.
وی افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 58 بیمار نیز باحال عمومی خوب از بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 41165 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
هشدار وقوع موج پنجم در استان‌های جنوبی
دکتر کشمیری هشدار داد: بر اساس اعلام نرم افزار ماسک روند بستری در بندرعباس، چابهار، و چند شهر جنوبی دیگر مجددا صعودی شده است و در بعضی از این شهرها کرونای آفریقایی و هندی شناسایی شده و در حال انتشار است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان داشت: تجمع در فضاهای سرپوشیده بخصوص رستوران‌ها، نشست‌های انتخاباتی و مراسم عروسی و سوگواری در سراسر کشور به‌ویژه شهرهای نارنجی و قرمز بسیار پرخطر است.

انتهای پیام/ م.پ-1025

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.