دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر: مجموع جان باختگان استان بوشهر از مرز 1000 نفر گذشت/بستری 482 بیمار در بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان /ثبت 8 فوتی جدید

6 ارديبهشت 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: در تاریخ 6 اردیبهشت 1400، 482 بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری هستند.

دکتر سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار وبدا در بوشهر اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته 119  بیمار در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده که 67  نفر از آنها مثبت قطعی می باشند.
وی گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته 81  مورد از بستری بخش‌های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده‌اند که از این تعداد 53  مورد مثبت قطعی بوده‌اند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: متاسفانه امروز 8 مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا، 5  آقا با 49، 77، 70، 56، 49 و سال سن با سابقه بیماری سرطان، دیابت و فشار خون و 3 خانم با 84، 83 و 70 سال سن با سابقه بیماری دیابت و فشار خون در استان بوشهر به ثبت رسید.
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه هم‌اکنون 55 مورد در بخش‌های مراقبت ویژه بستری هستند افزود: از این تعداد در حال حاضر 23  مورد از آنها با کمک دستگاه تنفس می‌کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: از ابتدای شیوع پاندمی کرونا در استان بوشهر تا این تاریخ 6 اردیبهشت 1400، 1003 نفر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 34389 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
دکتر کشمیری افزود: متاسفانه امروز آمار فوتی‌های ناشی از بیماری کرونا در 14 ماه اخیر از مرز 1000 نفر گذشت و این می تواند زنگ خطری برای استان باشدکه بیماری همچنان در کمین است.
وی افزود: امروز شاهد 4 رقمی شدن آمار فوتی در استان بودیم که در این شرایط از آحاد هم استانی‌های عزیز خواهشمندم همچنان که در 14 ماه گذشته ما را همراهی کردند با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مراقب جان خود و عزیزان بوده و یاری ده مدافعان سلامت  باشند.


انتهای پیام/ ز.ح.۱۰۲۷

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.