رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: ساخت پروژه درمانگاه تخصصی بیمارستان کنگان با تأمین اعتبار مجدد روح تازه گرفت/ تعمیر و بهسازی اتاق‌های عمل بیمارستان امام خمینی تا چند هفته آینده به اتمام می‌رسد

17 دی 1399
به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان، دکتر سعید کشمیری در جلسه جمع‌بندی سفر به شهرستان کنگان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعمیرات اتاق عمل بیمارستان کنگان با توجه به اینکه هم باید کار کند و هم تعمیر شود، متأسفانه به تأخیر افتاد که خوشبختانه با کارهای صورت گرفته، اتاق عمل رو به پایان است و امیدوارم تا چند هفته آینده تعمیرات آن به اتمام برسد.

وی با اشاره به پروژه درمانگاه تخصصی شهید هاشمی بیمارستان کنگان افزود: احداث این درمانگاه متأسفانه به دلیل عدم تأمین اعتبار، به تأخیر افتاد و با پیگیری‌هایی که از سوی وزارت نفت، وزارت بهداشت و درمان و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، اعتبار آن تأمین شد و روند ساخت این درمانگاه در دستور کار قرار گرفت و در ماه آینده شاهد شروع مجدد ساخت این درمانگاه خواهیم بود.
دکتر کشمیری در خصوص پانسیون پزشکان متخصص بیمارستان کنگان نیز گفت: خوشبختانه با جذب اعتبار از منطقه ویژه اقتصادی پارس توانستیم ۸ واحد مبله رهن کنیم و مشکل پانسیون پزشکان متخصص را به صورت موقت رفع نماییم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر عنوان کرد: تعمیرات چند واحد پانسیون نیز در دستور کار است و تقریباً کار آن‌ها رو به اتمام است، همچنین پروژه ساخت پانسیون با مذاکراتی که قرار است در وزارت بهداشت و درمان انجام شود، روند ساخت آن نیز ادامه خواهد یافت.
دبیر ستاد مبارزه با ویروس کرونا در استان بوشهر بیان کرد: در خصوص واحد اعزام بیمارستان و آمبولانس، نیاز به تعمیرات دارد که تصمیماتی در این خصوص گرفته شد و امیدواریم تا چند هفته آینده مشکل این عزیزان حل شود تا بتوانند خدمات بهتری به مردم ارائه کنند.
دکتر کشمیری به مشکلات بیمارستان در خصوص انشعابات گاز و آب اشاره کرد و گفت: برای رفع مشکلات آب و گاز بیمارستان دستورات خوبی از سوی فرماندار شهرستان داده شد که امیدواریم نیز این مشکلات تا ظرف چند روز آینده رفع گردد.
این مقام مسئول در حوزه درمان به معوقات پرسنل بیمارستان کنگان نیز اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در خصوص پرداخت این معوقات اقدامات خوبی در بیمارستان صورت گرفته است و سعی می‌شود حقوق این عزیزان نیز با حداقل فاصله پرداخت شود.
دکتر کشمیری در مورد میزان کمک صنعت به حوزه درمان شهرستان کنگان گفت: حوزه صنعت مبلغ ۱۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و علاوه بر آن مبلغ ۲۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی به حوزه درمان استان اهدا کرد و همچنین مبلغ ۸ میلیارد تومان از سوی وزارت نفت تجهیزات پزشکی خریداری شد.
وی عنوان کرد: از این مبالغ حدود ۱۰ میلیارد تومان به حوزه درمان شهرستان کنگان اختصاص یافت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به همراه نماینده مردم جنوب استان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان کنگان، رییس شورای شهر از بخش بستری اورژانس، پانسیون‌های شش واحده در حال احداث، پروژه کلینیک تخصصی بیمارستان و آشپزخانه بیمارستان امام خمینی کنگان (ره) بازدید به عمل آورند.
انتهای پیام/ م. ص.4020
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.