رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار می‌شود/ گزارش تصویری

16 اسفند 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت در ۲۱ اسفند ماه با به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار می‌شود و در این برنامه میزبان خانواده شهدای وزارت بهداشت خواهیم بود.

دکتر سعید کشمیری بعد از ظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان بوشهر اظهار داشت: وزارت بهداشت شهدای متعددی را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرد و هر ساله برای گرامیداشت یادشان کنگره‌هایی در سطح کشور برگزار می‌شود که امسال در بوشهر برگزار خواهد شد
وی هدف از برگزاری این کنگره را تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت دانست و بیان کرد: وزارت بهداشت با تقدیم ۴۰۰ شهید و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تقدیم هشت شهید حضوری تأثیرگذار در دوران دفاع مقدس داشته است.
دکتر کشمیری با اشاره به تقدیر از خانواده شهدای وزارت بهداشت و تقدیر از خانواده‌های شهدای اورژانس در این کنگره خاطرنشان کرد: وزیر بهداشت و مقاماتی از وزارت بهداشت در این کنگره حضور خواهند داشت.
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانشجویان
وی افزود: در این کنگره ۵۷ خانواده شهید حضور خواهند داشت و در مجموع ۶۰۰ مهمان داریم که عمده کارهای مربوط به این کنگره توسط دانشجویان انجام خواهد شد تا فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانشجویان ترویج شود.
یادمان شهید گمنام دانشگاه در حاشیه برگزاری کنگره شهدای وزارت بهداشت رونمایی خواهد شد
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به طراحی و ساخت یک یادمان برای شهید گمنام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، ادامه داد: در خلال پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت از این یادمان رونمایی خواهد شد.
وی با اشاره به برگزاری این کنگره در روز ۲۱ اسفندماه در تالار لیان، بیان کرد: گشت دریایی و بازدید از موزه شهید رئیسعلی دلواری از دیگر برنامه‌های جانبی این همایش است.
دکتر کشمیری با اشاره اینکه از خانواده شهدا به‌طور اختصاصی برای حضور در این مراسم دعوت‌شده است، بیان کرد: یکی از رسالت‌های ما این است که خانواده شهدای ما بدانند که به‌طور ویژه موردتوجه قرارگرفته‌اند و پیامی است از طرف دانشگاه برای آنکه یاد و نام این شهیدان زنده است.
رونمایی از کتاب ویژه شهدای استان بوشهر
وی بابیان اینکه هر سال تعدادی از خانواده شهیدان دعوت و تقدیر می‌شوند، گفت: امسال کتاب ویژه شهدای استان بوشهر به علاوه دیگر شهدای پنجمین کنگره و شهدای شاخص اورژانس کشور چاپ‌شده و در روز برگزاری کنگره از این کتاب و تمبر مخصوص کنگره رونمایی خواهد شد.
در پایان این نشست از پوستر کنگره رو نمایی شد.
شهید عبدالحسین اردشیری، شهید باقر میگلی‌نژاد، شهید الیاس احمدی، شهید حسن حیدری شولی، شهید یداله قندهاری‌زاده ، شهید عباس روشن‌قیاس، شهید عبدالله ملک‌زاده و شهید مختار اعمایی، ۸ شهید دانشگاه علوم پزشکی بوشهر هستند.


انتهای پیام/ س.م - ۱۰۲۱
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.