رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان: بیش از ۹۰ روستا در دشتستان از خدمات کلینیک سیار دندانپزشکی بهره‌مند شدند

19 دی 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۹۹ روستای شهرستان از خدمات کلینیک سیار دندانپزشکی بهره‌مند شده‌اند.

ماریا خویش دوست افزود: مرکز بهداشت دهان و دندان و کلینیک سیار دندانپزشکی یکی از مهمترین طرح‌های اجرایی در طرح تحول نظام سلامت بوده که با هدف خدمت‌رسانی به گروه‌های هدف در روستاها و مناطق کم برخوردار راه‌اندازی شده است.
خویش‌دوست تصریح کرد: کلینیک سیار دندانپزشکی خدمات رایگان سطح یک و دو دندانپزشکی را به گروه‌های هدف که کودکان، دانش آموزان زیر ۱۴ سال و مادران باردار و شیرده هستند در مناطق محروم، صعب‌العبور و عشایری ارائه می‌دهد.
وی همچنین گفت: بر اساس انتظار استانی،۶۰ درصد از گروه هدف تا پایان سال باید از خدمات دندانپزشکی بهره‌مند شوند که این شاخص در شهرستان دشتستان تا پایان آذرماه ۵۰ درصد بوده و انتظار داریم تا پایان سال به شاخص بالاتری برسیم.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: ۱۵ مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی دارای واحد دندانپزشکی فعال هستند که از این تعداد،۱۴ مرکز دارای دندان‌پزشک خانواده بوده و در دو شیفت صبح و بعدازظهر خدمات دندانپزشکی با تعرفه دولتی به تمامی گروه‌های سنی ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.