رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم: بیش از ۳۶ درصد از میان‌سالان مراقبت شده این شهرستان، دارای تغذیه نامناسب هستند

22 امرداد 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم عنوان داشت: بیش از ۳۶ درصد از میان‌سالان مراقبت شده این شهرستان دارای تغذیه نامناسب هستند.

مهندس احمد قاسمی افزود: منظور از تغذیه نامناسب در این گروه سنی، کالری دریافتی اضافه یا کم نیست، بلکه ارزیابی ۶ مورد الگوی مصرف غذایی شامل مصرف شیر و لبنیات کافی، مصرف سبزی روزانه، مصرف میوه روزانه، استفاده از فست فود و نوشابه گازدار، استفاده از نمکدان سر سفره و نوع روغن مصرفی می‌باشد.
وی اضافه کرد: با توجه به ارزیابی فعالیت بدنی گروه میان‌سالان شهرستان، وضعیت موجود مطلوب نمی‌باشد به‌طوری‌که بیش از ۳۴ درصد میان‌سالان مرد و حدود ۶۵ درصد میان‌سالان زن از تحرک بدنی نامناسب برخوردار هستند.
مهندس قاسمی همچنین بیان داشت: به‌طورکلی، بیش از ۶۰ درصد گروه سنی مراقبت شده میان‌سال در این شهرستان، دارای چاقی و اضافه‌وزن می‌باشند که سهم مردان،۵۳ درصد و زنان، ۶۵ درصد می‌باشد.
این مقام مسئول خاطرنشان کرد: چاقی شکمی، اضافه‌وزن، چاقی و لاغری نیز در جمعیت میان‌سالان شهرستان مورد ارزیابی قرارگرفته است که به ترتیب: ۸/۴۶، ۴/۴۲، ۳/۱۸ و ۵/۱ می‌باشند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم بیان داشت: ۶/۸۲ درصد از جمعیت میان‌سال شهرستان مراقبت شده‌اند و در سامانه سیب (پرونده الکترونیک) ثبت گردیده است.
انتهای پیام/ ا.پ ۳۰۲۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.