رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم: مردم و سازمان‌ها باید در تأمین سلامت مشارکت بیشتری داشته باشند

8 ارديبهشت 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: سلامت باید اجتماعی شود و مردم همه ارگان‌ها و سازمان‌ها در این امر می‌بایست مشارکت داشته باشند.

مهندس احمد قاسمی در نشست با اصحاب رسانه شهرستان جم افزود: دسترسي مردم شهرستان جم به خدمات بهداشتي ١٠٠ درصدي است و حتي دورافتاده‌ترین روستاهاي جم نيز به خدمات بهداشتي دسترسي دارند.
وی عنوان داشت: کاهش پرداختی از جیب مردم و عدالت در سلامت از مهم‌ترین دستاوردهای طرح تحول سلامت است.
مهندس احمد قاسمی کاهش 3 تا 6 درصدی پرداختی از جیب مردم و ایجاد عدالت در سلامت از مهم‌ترین دستاوردهای طرح تحول سلامت بوده است.
وی ضمن بیان اینکه شهروندان باید در ایجاد سلامتی نقش پررنگ‌تری داشته باشند اضافه کرد:
مهندس قاسمی اظهار داشت: با راه‌اندازی سامانه یکپارچه بهداشت (سیب)، خدمت‌دهی به مراجعه‌کنندگان تسهیل‌یافته است و تا پایان سال ۹۷ همه مردم شهرستان جم حداقل یک‌بار خدمت خواهند گرفت.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم خاطرنشان کرد: تاکنون 89 هزار نفر در شهرستان جهت دریافت خدمات سامانه سیب مراجعه و تعداد 615 هزار خدمت را دریافت نموده‌اند.
این مقام مسئول ضمن بیان اینکه، 93 درصد از اعتبارات شبکه در سال 96 تخصیص پیداکرده است بیان داشت: سه خانه بهداشت در سال 97 بااعتبار 38 میلیارد ریال در شهرستان به بهره‌برداری می‌رسد.
وی افزود: به ازای هر 700 نفر جمعیت، یک بهورز و به ازای هر 1400 نفر، یک پزشک متخصص در شهرستان جم وجود دارد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم خاطرنشان کرد: در سال 96، متوسط مراجعه به پزشک عمومی 2 و نیم بار و پزشک متخصص 6/1 مرتبه بوده است.

انتهای پیام/ ا.پ 3020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.