آیا لیزر کردن موهای زاید 100 درصد تضمینی هستند؟

29 امرداد 1396
از بین بردن موهای زاید یکی از مهم‌ترین و جذاب‌ترین مباحثی است که امروزه در بین مردم رواج زیادی پیداکرده است.

علاوه بر بانوان در میان مردان و به‌خصوص ورزشکاران بدن‌ساز، شناگران و دوچرخه‌سواران می‌توان به‌وضوح رغبت به از بین بردن موهای زائد را مشاهده کرد.
امروزه باوجود دستگاه‌های " لیزر " که به‌وفور تبلیغ می‌شود، علاقه و رغبت مردم نسبت به این موضوع بیش از قبل شده است.
متخصص پوست و مو بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان در این خصوص گفت: امروزه تبلیغات فراوانی در شبکه‌های اجتماعی و مجلات در از بین بردن موهای زاید وجود دارد.
دکتر مرضیه متین افزود: گاهاً تعدادی از این تبلیغات عجیب ادعا می‌کنند كه بهترين و مؤثرترین روش زدودن موهاي زائد را دارند و به‌صورت 100 درصد تضمینی خدمات ارایه می‌کنند.
ليزر موها، يك اثر موقتى و سريع در كاهش رويش موهای زاید دارد
متخصص پوست و مو بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اظهار داشت: ليزر موها، يك اثر موقتى و سريع در كاهش رويش موهای زائد دارد به اين صورت كه براي چندين ماه رويش مجدد موها به تعويق می‌افتد و در صورت عدم تكرار ليزر بارویش مجدد موها مواجه می‌شویم.
دکتر متین ادامه داد: گاهی اوقات بعد از چندين جلسه درمان با فواصل مناسب موها به‌طور كامل از بين می‌روند ولى اكثر اوقات موها به‌طور كامل از بين نمی‌روند ولى براى مدت طولانى نازک‌تر و کم‌پشت‌تر می‌شوند.
وی تأکید کرد: بايد توجه داشت اثر ليزر موهاي زاید دایمي نيست بلکه کاهش پایدار و طولانی‌مدت تعداد موها از اهداف درمان است و نياز به تكرار درمان وجود دارد.
انتهای پیام/ م.ص 4020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

 
تمامی حقوق این سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر می باشد.