نخستین جراحی لیزری دیسک کمر در بیمارستان کنگان انجام شد

14 امرداد 1402
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان از انجام نخستین جراحی لیزری دیسک کمر در این بیمارستان خبر داد.

دکتر انسیه سجادی زاده در گفت‌وگو با روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: این جراحی به همت متخصص جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات این مرکز درمانی و به دلیل وجود دستگاه «سی آرم» اتاق عمل و دستگاه لیزر پلاسما صورت گرفت.
متخصص جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان نیز در خصوص این جراحی افزود: ۳ بیمار با علائم درد سیاتیک و تشخیص بیرون‌زدگی دیسک کمر، در این مرکز درمانی تحت جراحی لیزری دیسک کمر قرار گرفتند.
دکتر امین راستگو ادامه داد: از آنجایی که این عمل بدون استفاده از تیغ جراحی و شکافتن انجام می‌شود، نسبت به روش جراحی باز، عوارض پس از عمل کمتری دارد و باعث می‌شود زمان بازگشت به سلامتی و فعالیت‌های روزانه سریع‌تر باشد.
وی تصریح کرد: از مزایای جراحی دیسک کمر با لیزر می‌توان به کاهش خطر عفونت، کاهش خطر بیهوشی، کاهش خونریزی و همچنین کم تهاجمی بودن این جراحی اشاره کرد.
متخصص جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان اظهار کرد: جراحی لیزری دیسک کمر صرفاً برای بیرون‌زدگی دیسک‌ها سودمند است و برای بیمارانی که دارای علائم شدید عصبی، فلج‌های شدید و... هستند مناسب نیست.

 انتهای پیام/ م.ص ۴۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
جراحی.لیزری     دیسک.کمر     دکتر.سیده‌انیسه.سجادی‌زاده     دکتر.امین.راستگو     بیمارستان.امام.خمینی(ره)     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   14 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۸

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >