در بیمارستان کنگان انجام شد؛
نجات معجزه‌آسای مصدوم سانحه شدید رانندگی

3 امرداد 1402
به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی ره کنگان: آقایی ۴۰ ساله در پی سانحه شدید رانندگی و با فشارخون بسیار پایین به اورژانس بیمارستان کنگان آورده شد. با هماهنگی فوری کارکنان و حضور به موقع متخصص طب اورژانس و متخصص جراحی عمومی بر بالین بیمار، بررسی‌های اولیه انجام و اقدامات لازم صورت گرفت.

متخصص طب اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان در این خصوص گفت: پس از انجام سونوگرافی اورژانسی و مشاهده حجم زیاد خون در اطراف ریه بیمار و همچنین به دلیل افت شدید اکسیژن خون، ابتدا لوله‌ی سینه‌ای و سپس لوله‌گذاری تراشه برای بیمار تعبیه کردیم.
دکتر احمد عزیزالهی با اشاره به خون‌ریزی زیاد مصدوم افزود: حدود ۳ لیتر و ۸۰۰ میلی‌لیتر خون از سینه بیمار خارج و سپس به اتاق عمل منتقل شد.
متخصص جراحی عمومی این مرکز درمانی در ادامه گفت: پس از انتقال بیمار به اتاق عمل، پارگی شدید ریه، قسمت‌هایی از قلب، (پارگی کامل پریکارد) و همچنین پارگی سیاه‌رگ اصلی قلب که از محل دهلیز راست جدا شده بود، مشاهده شد.
دکتر محمدناصر معدلی تصریح کرد: این عمل بسیار حساس و سختِ ۵ ساعته با موفقیت انجام و بیمار روز بعد به بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان کنگان منتقل شد که خونریزی وی قطع، هوشیاری کامل خود را به دست آورده و دارای فشارخون طبیعی است.
دکتر معدلی ضمن قدردانی از همکاری خوب کادر اتاق عمل بیان کرد: همکاران ما در اتاق عمل بارها ثابت کرده‌اند که همکاری آن‌ها محدود به نوبت کاری و وظایف محوله‌شان نبوده بلکه بالاتر از آن و در حد وجدان انسانی است.
رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان گفت: بیمارستان کنگان با داشتن بیش از ۴۰ پزشک متخصص و جراح، مرکز ارجاع مراجعین شهرستان‌های کنگان، دیر، جم، عسلویه و خانواده بزرگ صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در جنوب استان بوشهر بوده و خوشبختانه باوجود متخصصین و جراحان توانمند در چندین رشته، توان انجام بسیاری از عمل‌های تخصصی و پیشرفته را نیز دارد.

انتهای پیام/ م.ص_ 4020


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نجات.مصدوم     سانحه.رانندگی     دکتر.احمد.عزیزالهی     دکتر.محمدناصر.معدلی     دکتر.سیده‌انیسه.سجادی‌زاده     بیمارستان.امام.خمینی(ره)    
شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   4 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >