رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خبر داد؛
تزریق دوز سوم واکسن کرونا جهت بیماران خاص در شهرستان بوشهر

16 آبان 1400
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از تزریق دوز سوم (بوستر) واکسن کرونا برای بیماران خاص در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی اظهار داشت: بیماران خاص و صعب‌العلاج از جمله گروه‌های در معرض خطر از نظر ابتلا به بیماری کووید 19 محسوب می‌شوند که در اولویت تزریق واکسن کرونا قرار دارند.
وی تصریح کرد: بر همین اساس مبتلایان به بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج شامل تالاسمی، دیالیز، سرطان، ام اس، بیماران پیوندی یکی از گروه‌های اولویت‌دار در دریافت واکسن بوده و وزارت بهداشت تلاش می‌کنند که واکسیناسیون برای این گروه به تدریج و هرچه سریع‌تر انجام شود.
مهندس فخرایی در خصوص نحوه مراجعه برای دریافت دوز سوم واکسن، بیان کرد: افرادی که شش ماه از دریافت نوبت دوم واکسن نوبت دومشان گذشته باشد می‌توانند جهت دریافت واکسن‌های دوز سوم (بوستر) به سالن‌های مدرسه قائم آل محمد (ص) بهمنی و مصلی نماز جمعه بوشهر مراجعه کنند.
این مقام مسئول تأکید داشت: با توجه به اینکه واکسن تزریقی به این گروه‌ها در هر دو نوبت قبل سینوفارم بوده است، دوز سوم نیز می‌بایست سینوفارم تزریق گردد، فقط در موارد استثنا، به علت مسافرت خارج از کشور با ارائه مستندات و نامه متخصص عفونی می‌توان واکسن آسترازینکا تزریق کرد.
مهندس فخرایی عنوان داشت: بیماران خاصی که به سالن‌های واکسیناسیون مراجعه می‌کنند ضروری است کارت واکسن، کارت ملی و کارت بیماری خاص یا مدارک دال بر بیماری خود را به همراه داشته باشند.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در خصوص بیمارانی که قبل از تزریق واکسن کرونا اقدام به تزریق واکسن آنفلوانزا کرده‌اند گفت: اگر بیمار خاصی قبل از این واکسن آنفلوانزا تزریق کرده است می‌بایست ترجیحاً دو هفته با دوز سوم واکسن کرونا فاصله داشته باشد.
انتهای پیام/ا.س 3000
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
واکسیناسیون     دز.سوم     مهندس.حسن.فخرایی        

تاریخ بروز رسانی:   16 آبان 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >