از پژوهش‌های قرآنی در حوزه سلامت حمایت می‌شود/ گزارش تصویری

12 آبان 1395
رییس مرکز پژوهش‌های قرآنی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: وزارت بهداشت از پژوهش‌های قرآنی در حوزه پزشکی و سلامت حمایت جدی می‌کند.

دکتر محمدمهدی بحرالعلوم در نشست مجمع حافظان و قاریان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اعلان این مطلب گفت: مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت با تشکیل مجمع حافظان و قاریان قرآن که متشکل از دانشجویان، اساتید و کارکنان است از نظرات و ایده‌های همه فعالان قرآنی در دانشگاه‌های علوم پزشکی استفاده می‌کند.
وی افزود: در مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، برنامه جامع عملیاتی تدوین و به دانشگاه‌ها ابلاغ‌شده که در این برنامه به سه حوزه مرسوم فعالیت‌های قرآنی توجه شده است.
بحرالعلوم بیان داشت: در این سند مشترک، اولین حوزه، حوزه تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی است که در سطح اساتید، دانشجویان، کارکنان و خانواده‌های آنان صورت می‌گیرد و فعالیت‌هایی مانند جشنواره قرآن و عترت، کرسی‌های تلاوت و نمایشگاه‌های قرآنی را در برمی‌گیرد.
وی یکی دیگر از حوزه‌های فعالیت‌های قرآنی وزارت بهداشت را حوزه آموزش قرآن کریم عنوان کرد و افزود: در این حوزه سه رویکرد عمده وجود دارد که آموزش نیروهای خاص را شامل می‌شود و برای آنان دوره‌‌های تربیت‌معلم قرآنی و در حوزه دوم آموزش‌های عمومی قرآن شامل حفظ، قرائت، روخوانی قرآن و دیگر رشته‌های قرآنی برای عموم افراد آموزش داده می‌شود و در حوزه سوم که حوزه جدیدی است آموزش‌های جامع قرآنی در نظر گرفته‌شده که معلمان قرآنی بتوانند با آموزش‌های پیشرفته‌ای که می‌بینند همزمان موضوعات مختلف قرآنی با روش‌های مدرن را تدریس کنند.
دکتر بحرالعلوم بیان داشت: یکی دیگر از حوزه‌‌های قرآنی در وزارت بهداشت که مسئولان وزارت بهداشت به‌ویژه وزیر محترم بهداشت به آن اهتمام جدی دارند، حوزه پژوهش قرآن کریم در زمینه‌های پزشکی و سلامت است که بودجه خوبی نیز برای آن در نظر گرفته‌شده است.
در این نشست فعالان قرآنی دانشگاه هر یک نظرات و پیشنهاد‌های خود را در خصوص برنامه‌های قرآنی بیان داشتند.
توجه به مطالب معنوی و توجه بیشتر به حوزه فهم و تفسیر مفاهیم قرآنی، ترویج و تبلیغ فرهنگ قرآنی در قالب‌های هنری، صدور گواهی برای دوره‌های تربیت‌معلم قرآنی، برخورد مناسب با دانشجویان برای جذب آنان به فعالیت‌های قرآنی، هویت بخشی به فعالان قرآنی در دانشگاه‌ها، کشف استعدادهای قرآنی، تعیین چشم‌انداز برنامه جامع عملیاتی قرآنی وزارت بهداشت و استفاده از افراد قرآنی در پست‌های مدیریتی ازجمله مطالب مطرح‌شده در این نشست بود.
انتهای پیام/ س ر 2050

 

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     پژوهش‌های.قرآنی     دکتر.محمدمهدی.بحرالعلوم        

تاریخ بروز رسانی:   12 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >