رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
نخستین مگا بیمارستان در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

1 آبان 1395
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با تجمیع مراکز بیمارستانی در مرکز استان بوشهر نخستین مگا بیمارستان در این استان راه‌اندازی می‌شود.

دکتر علیرضا رئیسی در نشست هم‌اندیشی حوزه سلامت استان بوشهر افزود: بر اساس چشم‌انداز توسعه استان بوشهر در افق 1404 بیش از 900 تخت به تخت‌های بیمارستان‌های استان افزوده خواهد شد.
 وی اضافه کرد: این مهم بر اساس هدف‌های تدوین‌شده برنامه‌های چشم‌انداز استان بوشهر محقق و علاوه بر این عملیات اجرایی 200 تخت بیمارستانی نیز از سوی بخش خصوصی در قالب سه پروژه امسال آغاز می‌شود.
مردم استان به طرح تحول نظام سلامت اعتماد دارند
دکتر رئیسی با اشاره به اینکه ارایه خدمات درمانی با کمترین هزینه، افزایش خدمات و بهبود کیفیت درمانی از مهم‌ترین هدف‌های اجرای نظام تحول سلامت است افزود: با اجرای طرح تحول نظام سلامت تعداد بستری‌شدگان از 70 هزار نفر به 123 هزار نفر افزایش‌یافته که نشان از اعتماد مردم استان بوشهر به این طرح است.
17 دستگاه آمبولانس با امکانات ویژه به تجهیزات درمانی استان اضافه‌شده است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: 10 دستگاه آمبولانس با امکانات مراقبت آی سی یو (ICU) و 7 دستگاه آمبولانس با امکانات مراقبت ویژه ان آی سی یو (NICU) ویژه نوزادان در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.
در تمامی روستاهای استان پزشکان مشغول به ارایه خدمت هستند
وی با اشاره به اینکه پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت زایمان طبیعی به بیش از 50 درصد افزایش‌یافته است تصریح کرد: پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت در تمامی روستاهای این استان پزشک مستقرشده است.
دکتر رئیسی تصریح کرد: پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر 85 پزشک در روستاها مشغول به خدمت بوده و هم‌اکنون این تعداد به 137 نفر افزایش‌یافته است.
ظرفیت پذیرش دانشجو در سال جدید دو برابر افزایش‌یافته است
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مهم‌ترین سرمایه‌گذاری در حوزه درمان توجه به پرورش و تربیت نیروی متخصص بومی است که در این حوزه ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی از 45 دانشجوی پزشکی به 90 دانشجو افزایش‌یافته است که بیش از 50 درصد از آنان را نیروهای بومی تشکیل می‌دهند.
دکتر رئیسی با اشاره به راه‌اندازی دانشکده پزشکی و دندانپزشکی بوشهر افزود: با بهره‌برداری از این دو دانشکده در دو سال آینده 160 دانشجو در این دو رشته پذیرفته می‌شوند که 60 درصد آنها بومی استان بوشهر خواهند بود.
به‌زودی پنجمین دستگاه ام.آر.آی در استان راه‌اندازی می‌شود
وی خاطرنشان کرد: سرانه استقرار دستگاه ام.آر.آی در کشور به ازای هر یک‌میلیون نفر یک دستگاه است که بر این اساس باید در استان بوشهر یک دستگاه ام.آر.ای مستقر باشد اما این در حالی است که تاکنون چهار دستگاه ام.آر.آی راه‌اندازی و پنجمین دستگاه در حال خریداری و به‌کارگیری است.
تمامی مردم استان بوشهر تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارند
 دکتر رئیسی با اشاره به اینکه همه مردم استان بوشهر تحت پوشش بیمه درمانی قرار دارند افزود: تاکنون در این استان 340 هزار نفر از خدمات بستری استفاده و بین 3 تا 6 درصد هزینه درمان پرداخت کرده‌اند.
وی تصریح کرد: پیش از اجرای طرح تحول نظام سلامت با کمبود 300 قلم دارو در کشور روبرو بوده‌ایم که اکنون این رقم به 30 قلم کاهش‌یافته است.
استان بوشهر در فاصله پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای کشور در وضعیت مطلوبی قرار دارد
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: فاصله پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای در کشور 40 کیلومتر است که این فاصله در استان بوشهر 27 کیلومتر بوده و وضعیت مطلوبی را در کشور دارا هستیم.
نشست هم‌اندیشی حوزه سلامت استان بوشهر با حضور استاندار، پزشکان، فعالین اجتماعی، روسای بیمارستان‌ها و شبکه‌های بهداشت و درمان، مدیران کل نهادهای وابسته به حوزه سلامت استان در سالن کوثر استانداری برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ف1026


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نخستین     مگابیمارستان     دکتر.علیرضا.رئیسی        

تاریخ بروز رسانی:   1 آبان 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >