چشم‌پزشک بیمارستان کنگان:
آنچه باید در مورد ناخنک چشم بدانیم

27 اسفند 1401
چشم‌پزشک بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: ناخنک چشم زائده‌ای است که از بافت کنار قرنیه (ملتحمه) شروع شده و تا روی قرنیه چشم ادامه پیدا می‌کند و به مرور زمان، این بافت ملتهب شده و به رنگ قرمز در می‌آید و مشکلات زیبایی و بینایی را در پی خواهد داشت.

دکتر علیرضا قلی‌زاده در خصوص ناخنک چشم تصریح کرد: برخی از عوامل از جمله قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب، خشکی چشم ناشی از وزش باد و استفاده بی‌رویه از انواع مانیتور مثل موبایل احتمال بروز بافت ناخنک چشم را افزایش می‌دهند.
وی افزود: اگر بیمار در این شرایط قرار گیرد، بافت ناخنک به مرور روی قرنیه رشد می‌کند و در صورت اجتناب از این شرایط ممکن است رشد بافت ناخنک، متوقف شود لیکن از بین نمی‌رود.
دکتر قلی زاده ادامه داد: چنانچه در نواحی گرمسیر زندگی می‌کنید و به مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار دارید حتی در روزهای ابری نیز بهتر است از عینک آفتابی استفاده کنید.
وی ضمن اشاره به این موضوع که موتورسواران در معرض خشکی چشم ناشی از وزش باد هستند، افزود: موتورسواران بهتر است که برای جلوگیری از برخورد باد، از شیلد استفاده نمایند.
چشم‌پزشک بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: جراحی ناخنک چشم در این مرکز درمانی انجام می‌گردد و همچنین مراجعین با مشکلات آب مروارید و ... می‌توانند با مراجعه به این مرکز درمانی، خدمات جراحی و یا درمان سرپایی را دریافت نمایند.
 
انتهای پیام/ م.ص ۴۰۲۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
ناخنک.چشم     دکتر.علیرضا.قلی‌زاده     فرهنگ.سلامت     دکتر.علیرضا.قلی‌زاده     بیمارستان.امام.خمینی(ره)     شهرستان.کنگان    
   

تاریخ بروز رسانی:   27 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >