با حضور سرآمدان و پیشتازان قرآنی نظام سلامت استان بوشهر رقم خورد؛
آیین پایانی و اختتامیه بزرگ‌ترین رویداد قرآنی موسوم به بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

25 تير 1401
آیین پایانی و اختتامیه بزرگ‌ترین رویداد قرآنی موسوم به بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور قهرمانان و نخبگان قرآنی نظام سلامت استان بوشهر و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

به گزارش مفدا بوشهر، آیین پایانی و اختتامیه بزرگ‌ترین رویداد قرآنی موسوم به بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور قهرمانان و نخبگان قرآنی نظام سلامت استان بوشهر و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در این رخداد قرآنی، تقارن آیین اختتامیه مرحله دانشگاهی بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد با دهه امامت و ولایت و عید سعید غدیر خم و عید ولایت مولای متقیان امام علی (ع) را میمون و مبارک برشمرد و اذعان کرد: مسیر مولای متقیان مسیر تفسیر قرآن، مسیر عدالت و مسیر پاکی و پاک دستی است و الگویی در عالم نظیر الگوی متعالی علوی نخواهد بود و امیدواریم لایق گام برداشتن در این مسیر نورانی و درخشان باشیم.
دکتر حسن ملکی‌زاده جشنواره قرآنی هدهد را مایه افتخار و نماد ارزنده‌ای از فعالیت‌های فرهنگی در سطوح مختلف نظام سلامت توصیف نمود و خاطرنشان کرد: بر خود می‌بالیم که همچنین آیین و رویدادی در بازه زمانی گسترده و وسیعی در خانواده بزرگ سلامت استان بوشهر در سال‌های متمادی جریان و استمرار دارد.
وی یادآور شد: ارتقاء سطح فعالیت‌های قرآنی نظام سلامت استان بوشهر و جهش چشمگیر کاروان قرآنی دانشگاه در جشنواره‌های قرآنی ادوار گذشته که منجر به کسب رتبه دوازدهم در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور شده است، حکایت از پویایی و بالندگی جشنواره قرآنی هدهد در سطح دانشگاه دارد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، تعالی و اعتلای گزاره‌های قرآنی و معنوی را از اولویت‌های مسئولین دانشگاه دانست و تأکید نمود هدف غایی و چشم‌انداز ما در حمایت از رویدادهای قرآنی، سبک زندگی قرآنی با تأسی و اقتدای به سیره اهل‌بیت (ع) است.
دکتر حسن ملکی‌زاده از تلاش‌ها و زحمات کلیه مسئولین معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و هدایت‌های مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در راستای پیشبرد اهداف قرآنی دانشگاه تقدیر و تشکر نمود و موفقیت‌های حاصل‌شده در عرصه قرآنی نظام سلامت را مرهون این مجاهدت‌ها دانست.
این مقام مسئول در ادامه به بزرگداشت عید سعید غدیر خم در مجموعه سلامت اشاره کرد و اظهار نمود: با تشکیل ستاد بزرگداشت غدیریه نظام سلامت استان بوشهر همه حوزه‌های سلامت اعم از بیمارستان‌ها و شبکه‌ها باید غدیر را تا آنجا که می‌توانند بزرگ بشمارند و ترویج دهند.
در ادامه این همایش، آیین رونمایی از پوستر قرآن‌پژوهان نظام سلامت استان بوشهر مبتنی بر شعار سال 1401 تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین و نقش پژوهندگان قرآنی نظام سلامت در تحقق منویات مقام معظم رهبری منبعث از شعار صورت پذیرفت.
سپس بازدید از میز نگاره قرآنی با ارائه آثار فاخر نگارش آیات قرآن توسط دکتر حدیث تنگستانی عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و از هنرمندان عرصه سلامت با حضور مسئولین دانشگاه انجام شد.
در ادامه حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر مهدی جمالی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به نقش شاخص و برجسته مضامین و معارف قرآن و عترت در زندگی فردی و اجتماعی آحاد جامعه اشاره نمود.
ارتباط برخط و زنده با حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد بهشتی کارشناس برنامه سمت خدا از شبکه سه تلویزیونی و مشاور وزیر آموزش‌وپرورش با موضوعیت راهکارهای تربیت مادر کودک قرآنی، ارائه گزارش روند برگزاری بیست و ششمین جشنواره قرآنی هدهد توسط طاهره تمیمی مدیر امور فرهنگی و فوق‌برنامه دانشگاه و تقدیر از برگزیدگان و رتبه آوران جشنواره قرآنی هدهد از جمله برنامه‌های این رویداد قرآنی به شمار می‌رود.
انتهای پیام /م.ر 2050


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
اختتامیه     جشنواره.قرآنی.هدهد     علوم.پزشکی.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   25 تير 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >