معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تأکید کرد؛
افزایش ظرفیت تخت‌های بیمارستانی برای مقابله با سویه جدید کرونا در دستور کار است/افزایش موارد ابتلا اطفال در استان بوشهر/گزارش تصویری

21 بهمن 1400
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: افزایش ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان بوشهر برای مقابله با سویه جدید کرونا ضروری است و در دستور کار قرارگرفته است.

دکتر احمد یزدان پناه بامداد پنج‌شنبه در نشست اضطراری برای ساماندهی بیماران کرونایی اظهار داشت: با توجه به بحران همه‌گیری کرونا و شروع موج ششم در استان، مراکز درمانی و بیمارستان‌ها با افزایش ظرفیت خدمات درمانی لازم را به بیماران کرونایی ارائه دهند.

پایش و ارزیابی مستمر بیمارستان‌ها
وی در بازدید از بیمارستان سلمان فارسی و مرکز آموزشی درمانی شهدای هسته‌ای بوشهر با بررسی روند پذیرش و درمان بیماران مشکوک و مبتلا به کووید ۱۹، نحوه ارائه خدمات درمانی به بیماران را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: نحوه خدمات‌رسانی به بیماران کرونایی و غیر کرونایی در بیمارستان‌های زیرمجموعه این دانشگاه به‌طور مستمر مورد پایش و ارزیابی قرار می‌گیرند.

دکتر یزدان‌پناه اضافه کرد: با توجه به شروع موج ششم در استان بیمارستان‌های استان بوشهر برای ارائه خدمات بهتر به بیماران افزایش ظرفیت تخت بیمارستانی را دستور کار خود قرار داده‌اند.
وی بیان کرد: متأسفانه سویه جدید اُمیکرون با شدت بیشتری واگیردار است و به همین دلیل با افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌ها نیز مواجه خواهیم شد و پیش‌بینی می‌شود در هفته آینده بستری‌ها و مراجعات کرونایی در بیمارستان‌های استان افزایش یابد.

رشد شیوع و بستری بیماران کرونایی در استان بوشهر نگران‌کننده است
دکتر یزدان پناه بابیان اینکه روند رو به رشد شیوع و بستری بیماران کرونایی در استان بوشهر نگران‌کننده است اضافه کرد: برای جلوگیری از ابتلا و شدت ابتلا به سویه جدید علاوه بر انجام کامل واکسیناسیون به ویژه تزریق دوز سوم،  رعایت دقیق و کامل همه پروتکل‌های بهداشتی و ضروری است.
ضرورت رعایت دقیق و کامل همه دستورالعمل‌های بهداشتی
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای موفقیت در مقابل با شیوع سوش جدید کرونا، رعایت دقیق و کامل همه دستورالعمل‌های بهداشتی لازم و ضروری است.
وی بابیان اینکه سویه جدید بیماری کرونا شیوع گسترده و سریعی دارد افزود: هم استانی‌های عزیز ماسک، واکسن و فاصله اجتماعی همچنان سه ضلع عبور دهنده ما از پیک جدید و بیماری کرونا خواهد بود.
ضرورت واکسیناسیون کامل
دکتر یزدان پناه بابیان اینکه واکسیناسیون مهم‌ترین عامل جلوگیری از ابتلا به سویه جدید کرونای امیکرون است و تزریق دوز سوم این واکسن نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است گفت: هم استانی‌های عزیز حتماً برای جلوگیری از شدت سوش جدید کرونا دریافت دوز سوم واکسن را جدی بگیرند و افرادی که دوز اول یا دوم را به هر دلیل به تأخیر انداخته‌اند به پایگاه‌های واکسیناسیون مراجعه کنند.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: خانواده‌ها مد نظر داشته باشند که اگر یک فرد از اعضای خانواده نیز علائم مشکوک به بیماری کرونا را دارند سایر اعضا نیز بعدازطی دوران قرنطینه برای تزریق واکسن مراجعه کنند.
درگیری ریه در افراد چاق و دیابتی
وی افزود: افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای دیابت هستند و افراد چاق که به سویه امیکرون مبتلا شده‌اند دچار درگیری ریوی نیز شده‌اند.
دکتر یزدان پناه افزود در این گروه باوجود دریافت دوز دوم نیز موارد ابتلا به کرونا با سوش جدید وجود دارد، بنابراین در این بیماران تأکید بر دریافت دوز سوم می‌گردد.
سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه خانواده‌ها مواظب فرزندان دلبند خود باشند اضافه کرد: روند افزایش موارد سرپایی کرونا در اطفال به‌وضوح در استان بوشهر افزایش پیداکرده است و همچنین موارد بستری نیز در کودکان زیاد شده است.
دکتر احمد یزدان پناه سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به همراه دکتر محمد ازمل رئیس اداره نظارت معاونت درمان دانشگاه و عبدالرسول عباسی مدیر دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از اورژانس بیمارستان سلمان فارسی و مرکز آموزشی درمانی شهدای هسته‌ای بوشهر بازدید و روند درمان و خدمات‌رسانی به بیماران مبتلا به کرونا و شرایط و تعداد بیماران بستری و سرپایی را موردبررسی قرار داد.

 

انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
دکتر.احمد.یزدان.پناه     معاون.درمان.دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     کرونا     اُمیکرون     آمار.کرونا    

تاریخ بروز رسانی:   21 بهمن 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >