رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی محرم، ضامن سلامتی عزاداران است

24 امرداد 1400
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی محرم ضامن سلامتی عزاداران است.

 ماریا خویشدوست در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: فرارسیدن ماه محرم و اوج بیماری کرونا ما را ملزم به رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی به ویژه در مراسمات عزاداری سالار شهیدان، اباعبدالله الحسین (ع) می‌نماید.
خویشدوست افزود: با شروع ماه محرم و برپایی مراسمات با توجه به اهمیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سلامت عزاداران نظارت و بازدید بازرسان بهداشت محیط طبق برنامه‌ریزهای انجام‌شده از مساجد و هیئت‌های مذهبی به صورت مستمر انجام می‌گیرد و نتایج این بازدیدها به مراجع ذی‌صلاح گزارش داده می‌شود.
وی تصریح کرد: با توجه به شرایط قرمز کرونایی و وضعیت بحرانی شهرستان و مصوبات ستاد مقابله با کرونا، برگزاری مراسم در فضاهای بسته ممنوع است، متأسفانه به علت شرایط آب و هوایی شهرستان دشتستان، بیشتر مراسمات هیئت‌های مذهبی و مساجد در فضاهای بسته برگزار می‌شود.
خویشدوست با اشاره به اینکه بیشتر مساجد و حسینیه‌ها از تهویه مناسبی برخوردار نیستند گفت عزاداران عزیز ضمن رعایت فاصله اجتماعی، حتماً از ماسک استفاده و در صورت خیس شدن ماسک سریعاً آن را تعویض نمایند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان با اشاره به اینکه پذیرایی در مراسمات عزاداری ممنوع است افزود: مردم نذورات خود را به سمت کالای سلامت محور مانند ماسک ببرند.
خویشدوست تصریح کرد: متأسفانه جهش جدید تمام سنین به خصوص جوانان و کودکان را مبتلا کرده است و بستری کودکان رو به افزایش است، بنابراین خانواده‌ها کودکان را به محل‌های عزاداری سربسته نبرند و از فضای مجازی جهت آشنایی کودکان با قیام امام حسین (ع) و یارانش استفاده کنند.

انتهای پیام/س.غ ۳۰۳۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     عزاداری.محرم     رعایت.شیوه.نامه.بهداشتی     ماریا.خویشدوست    

تاریخ بروز رسانی:   24 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >