دستگاه اکوکاردیوگرافی برای بیمارستان کنگان تأمین، تحویل و راه‌اندازی شد

13 امرداد 1400
در راستای تقویت و ارتقای خدمات تشخیصی و درمانی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان با پیگیری سرپرست بیمارستان، دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر اقدام به تأمین و تحویل بخشی از دستگاه‌های مورد نیاز این بیمارستان کرد.

با توجه به افزایش بیماران کرونایی در کنگان و به‌تبع آن افزایش حجم مراجعین به بیمارستان کنگان و همچنین کمبود برخی دستگاه‌ها در تعدادی از بخش‌ها خصوصاً آی.سی.یو کرونا، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بعد از اعلام نیاز و پیگیری تیم مدیریتی بیمارستان و در رأس آن دکتر مختارپور سرپرست این مرکز درمانی، با بررسی و نیازسنجی از این مرکز درمانی، تعدادی دستگاه مورد نیاز را تهیه و تحویل بیمارستان نمود و هم‌اکنون نیز راه‌اندازی شده است.
دو دستگاه مانیتور پرتابل، یک دستگاه مانیتور سنترال (مرکزی) برای بخش ICU کرونا و دستگاه مهم و حساس و حیاتی اکوکاردیوگرافی همراه با پرینتر، دستگاه‌هایی است که دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تهیه و در اختیار بیمارستان امام خمینی کنگان گذاشته است که با تهیه این دستگاه‌ها، قسمتی از نیازمندی بخش‌های بیمارستان کنگان تأمین خواهد شد.
اکوکاردیوگرافی یکی از ابرازهای بسیار مفید و دقیق در بررسی کالبد طبیعی و غیرطبیعی قلب است، با استفاده از این روش می‌توان نمای دقیقی از دیواره‌های قلبی، دریچه‌ها و ابتدای سرخرگ‌های بزرگ را به دست آورد. غیرتهاجمی بودن این آزمون از امتیازهای خاص آن به شمار می‌رود.
قیمت این دستگاه دوکاره که هم اکو و هم سونوگرافی انجام می‌دهد یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است و از جمله دستگاه‌های پیشرفته در نوع خود است.
کارشناس تجهیزات پزشکی بیمارستان امام خمینی کنگان در این خصوص گفت: این دستگاه دارای وضوح تصویر بسیار بالا است.
مهندس مریم گل مرادی ادامه داد: در استان بوشهر تنها دو بیمارستان دارای این دستگاه هستند که بیمارستان کنگان یکی از آن بیمارستان‌ها است.
وی تصریح کرد: قیمت یک دستگاه حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و جز تجهیزات سرمایه‌ای بیمارستان محسوب می‌شود.
کارشناس تجهیزات پزشکی بیمارستان امام خمینی کنگان اظهار کرد: با توجه به اینکه این دستگاه دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه، آب و حرارت است، بسیار سازگار با اقلیم بندر کنگان است.

انتهای پیام/ م. ص ۴۰۲۰


کلمات کلیدی:
راه‌اندازی     اکوکاردیوگرافی     مهندس.مریم.گل‌مرادی     بیمارستان.امام.خمینی(ره)     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   13 امرداد 1400

تعداد بازدید:   ۷

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >