کارشناس مسئول بهداشت روان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
سامانه خود مراقبتی در حوزه سلامت روان راه‌اندازی شد

11 خرداد 1400
کارشناس مسئول بهداشت روان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از راه‌اندازی سامانه خود مراقبتی در حوزه سلامت روان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر: عیسی متولی گفت: همه افراد هم‌اکنون می‌توانند بدون ذکر مشخصات هویتی، با مراجعه به این پایگاه و انتخاب گزینه "خود ارزیابی روان‌شناختی" در سمت چپ و پایین صفحه، به سؤالات ۱۰ گانه غربالگری در حوزه سلامت روان پاسخ داده و از سامانه بازخورد دریافت کنند.
کارشناس مسئول واحد سلامت روان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: مردم کشور ما نیز همانند تمامی کشورهای جهان با مسائل و مشکلات همه‌گیری کووید-۱۹ مواجه بوده و علاوه بر مشکلات و عوارض اجتماعی و اقتصادی که این بیماری تحمیل نموده، با آسیب‌های روانی زیادی نیز مانند استرس، اضطراب، ترس از مرگ خود و عزیزان، افسردگی و وسواس نیز مواجه بوده‌اند.
 وی افزود: ازاین‌رو حوزه معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این مدت با همکاری سایر بخش‌های نظام سلامت تلاش وافری در راستای پاسخ به نیازهای سلامت روان جمعیت عمومی و ارائه خدمت به گروه‌های در معرض خطر بالاتر کرده است.
متولی اظهار داشت: سامانه خود مراقبتی در حوزه سلامت روان ذیل پایگاه اینترنتی salamat.gov.ir  راه‌اندازی شده است. کارشناس مسئول واحد سلامت روان مرکز بهداشت شهرستان بوشهر افزود: همه افراد هم‌اکنون می‌توانند بدون ذکر مشخصات هویتی، با مراجعه به این پایگاه و انتخاب گزینه "خود ارزیابی روان‌شناختی" در سمت چپ و پایین صفحه، به سؤالات ۱۰ گانه غربالگری در حوزه سلامت روان پاسخ داده و از سامانه بازخورد دریافت کنند.
متولی ادامه داد: در بخش‌های بعدی، محتوای آموزشی خود مراقبتی در حوزه سلامت روان و فهرست مراکز خدمات جامع سلامت نیز گنجانده‌شده است و افراد می‌توانند ضمن مطالعه محتوای آموزشی، در صورت نیاز با استفاده از سامانه، به جستجوی مراکز خدمات جامع سلامت نزدیک محل سکونت خود پرداخته و برای دریافت خدمات سلامت روان از پزشکان و کارشناسان سلامت روان در نظام مراقبت‌های بهداشتی اولیه کمک بگیرند.
 
انتهای پیام/ا.س-۳۰۰۰
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تنها مرجع رسمی اخبار حوزه سلامت در استان

کلمات کلیدی:
بهداشت.روان     مرکز.بهداشت.بوشهر     سامانه.خودمراقبتی     سلامت.روان     عیسی.متولی    

تاریخ بروز رسانی:   11 خرداد 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >