دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر:
بستری 423 بیمار در بخش‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان/ ثبت 6 فوتی جدید

13 ارديبهشت 1400
دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر در تاریخ دو شنبه 13 اردیبهشت ماه1400، 423 نفر است.

دکتر سعید کشمیری در مصاحبه با خبرنگار وبدا دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: در 24 ساعت گذشته 73 بیمار جدید در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر بستری‌شده‌اند که از این تعداد ابتلای 34  مورد به کرونا مثبت، قطعی است.
وی با اشاره به کاهش تعداد بیماران بستری در بخش‌های ویژه کرونا افزود: 49 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می‌باشند که از این مجموع موارد بستری در بخش‌های ویژه کرونایی، 18 نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.
دکتر کشمیری درباره نتایج موارد فوتی ناشی از کرونا در استان بوشهر که تا به امروز اعلام شده است، بیان کرد: متاسفانه امروز 6  مورد فوتی ناشی از ابتلا به کرونا، 4 آقا با 91، 82، 77 و 72 سال سن با سابقه بیماری قلبی، مغزی، دیابت و فشار خون و 2 خانم با 94 و 32 سال سن با سابقه بیماری دیابت در استان بوشهر به ثبت رسید.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: خوشبختانه در شبانه‌روز گذشته 88  بیمار نیز باحال عمومی خوب از بیمارستان‌های استان بوشهر ترخیص شده‌اند، که از این تعداد 71  نفر از آنها مثبت قطعی بوده‎اند.
وی افزود: تا کنون  1057 نفر از ابتدای شیوع کرونا در استان بوشهر به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 36861  نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.
دکتر کشمیری اظهار کرد: امروز پس از چند روز متوالی تعداد موارد بستری به زیر 100 نفر رسید و این می تواند نوید بخش روزهای خوب باشد که با رعایت پروتکل‌ها شاهد هستیم.

انتهای پیام/ ز.ح.1027

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
    آمار.جدید     کووید19     دبیر.ستاد.کرونا     دکتر.کشمیری        

تاریخ بروز رسانی:   13 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >