سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان:
۱۸ هزار سی‌تی‌اسکن در سال گذشته در بیمارستان کنگان انجام‌شده است

8 ارديبهشت 1400
سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان گفت: ۱۸ هزار سی‌تی‌اسکن در سال ۱۳۹۹ در بیمارستان امام خمینی کنگان انجام شد.

دکتر صادق مختار پور اظهار کرد: شرایط کرونایی کل کشور به نحوی است که باید در ابتدا با رعایت پروتکل‌ها نسبت به قطع زنجیره انتقال، مبادرت ورزیم.
وی افزود: یکی از دستگاه‌های اصلی در تشخیص میزان آسیب کرونا به ریه‌ها سی‌تی‌اسکن است. در سال ۱۳۹۹ بیش از ۱۵ هزار مراجعه‌کننده از خدمات سی‌تی‌اسکن بیمارستان کنگان بهره‌مند شدند. البته تعداد سی‌تی‌‌اسکن‌های انجام‌شده با احتساب شمارش رندومی، بیش از ۱۸ هزار سی‌تی‌اسکن‌ می‌باشد.
سرپرست بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان با اشاره به این آمار بسیار بالا افزود: این میزان از سی‌تی‌اسکن انجام‌شده نشان از حجم بسیار بالای مراجعه‌کننده به بیمارستان کنگان را دارد که طبیعتاً می‌تواند یکی از عوامل اصلی استهلاک این دستگاه نیز باشد هرچند هدف اصلی و نهایی ما در بیمارستان کنگان ارائه خدمات مطلوب و ایجاد رضایتمندی در میان مراجعین است.
دکتر مختار پور یادآور شد: پس از خراب شدن دو قطعه سی‌تی‌اسکن بیمارستان کنگان و تامین قطعات جدید، خوشبختانه مراجعین می‌توانند مجدداً از خدمات این دستگاه بهره‌مند شوند.   
وی گفت: با توجه به حجم بالای استفاده از سی‌تی‌اسکن بیمارستان کنگان و همچنین عمر بالای این دستگاه، تهیه سی‌تی‌اسکن دوم برای این مرکز درمانی توجیه منطقی دارد.
انتهای پیام/ م.ص- 4020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سی‎تی‌اسکن     دکتر.صادق.مختارپور     بیمارستان.امام.خمینی(ره)     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1400

تعداد بازدید:   ۶

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >