سرپرست شبکه بهداشت و درمان دیر:
ارایه رایگان دارو به بیماران اعصاب و روان

29 مهر 1396
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: به بیماران دارای پرونده فعال مراقبت در مراکز خدمات جامع سلامت، داروی رایگان ارایه می‌شود.

مهندس احمد آخوندی در نشست شورای مدبران ستادی و سرپرستان مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان دیر با اشاره به هفته بهداشت روان گفت: امسال شعار هفته سلامت روان "سلامت روان در محیط‌ کار" انتخاب‌شده است که نشان می‌دهد نهادهای جهانی به این باور رسیده‌اند که سلامت روان در محیط کاری ارزشمند است و بسیاری از کشورهای صنعتی و پیشرفته نیز با این عقیده موافق هستند؛ چراکه سلامت روان فرد در محیط کار یکی از عوامل افزایش بهره‌وری و بازدهی کاری است.
وی بابیان اینکه بیماران دارای اختلالات اعصاب و روان به‌صورت فعال در مراکز خدمات جامع سلامت شناسایی و تحت مراقبت و درمان قرار می‌گیرند، گفت: درمجموع 243 نفر بیمار اعصاب و روان در شهرستان دیر شناسایی‌شده است که خدمات مراقبتی و دارویی رایگان دریافت می‌کنند.
وی اضافه کرد: به همین منظور 54 قلم داروی بیماران اعصاب و روان به‌صورت رایگان ارایه می‌شود که برای استفاده از خدمات رایگان دارویی، بیماران باید تشکیل پرونده داده و به‌صورت ماهانه توسط مراقبین سلامت و بهورزان و هر سه ماه نیز توسط پزشک معاینه شوند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر به ارایه خدمات بهداشت روان در این شهرستان اشاره و اظهار کرد: با اجرای طرح تحول سلامت خدمات خوبی در حوزه بهداشت روان به شهروندان ارایه شد که ازجمله آن می‌توان به جذب روانشناس بالینی در مراکز خدمات جامع سلامت، رایگان شدن داروهای بیماران اعصاب و روان دارای دفترچه بیمه روستایی، مراقبت‌های مستمر توسط روانشناس، ارایه خدمات مشاوره‌ روانشناسی، ایجاد پرونده الکترونیک سلامت و انجام معاینات دورهای پزشک نام برد.
وی بابیان اینکه پرداختن به‌سلامت روان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است افزود: ارتقاء بهداشت روان باعث توانمندسازی مهارت‌های افراد و بهبود سبک زندگی سالم می‌شود و اگر مردم شناخت بیشتر و بهتری از بیماری‌های روانی داشته باشند، درمان هم راحت‌تر و بهتر انجام می‌شود.
مهندس آخوندی به اهمیت بهداشت روان در سلامت کارکنان نیز اشاره و تصریح کرد: سلامت روان کارکنان و محیط‌های کاری اثر متقابل بر هم دارند؛ یعنی همان‌طور که سلامت روان می‌تواند بهره‌وری در محیط کار را تغییر بدهد، به همان نسبت محیط کاری که از کیفیت خوبی برخوردار باشد، سلامت روان پرسنل را تحت تأثیر قرار می‌دهد و این فقط منحصر به شغل نیست و عوامل متعددی دخیل هستند.
انتهای پیام/ ح.ن 3050

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     شورای.مدیران     مهندس.احمد.آخوندی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   29 مهر 1396

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >