امضا یادداشت تفاهم بین‌المللی بین دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مراکز آموزش عالی هلند

7 مهر 1395
به گزارش معاونت تحقیقات و فناوری، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و پژوهشکده زیست پزشکی خلیج‌فارس بوشهر ازیک‌طرف و موسسه علوم بهداشتی هلند و مرکز پزشکی اراسموس در روتردام هلند از طرف دیگر در تابستان سال جاری موفق به امضای تفاهم‌نامه بین‌المللی دانشگاهی شده‎اند.

معاون تحقیقات و فناوری در مورد دستاوردهای این تفاهم‌نامه توضیح دادند که عمده اهداف این یادداشت تفاهم، پیشبرد همکاری‌های علمی در زمینه پزشکی و علوم بهداشتی است.
دکتر افشین استوار ازجمله روش‎های اجرایی این یادداشت تفاهم را همکاری‌های تحقیقاتی و تبادل محققان، اعضای هیات علمی و دانشجویان برشمرد.
وی افزود بازدید اعضای هیات علمی و پژوهشگران از مؤسسات امضاکننده تفاهم‌نامه در قالب شرکت در کنفرانس‎ها، تدریس یا فعالیت‎های دیگر تحقیقاتی در سایه امضا این یادداشت تفاهم تسهیل می‎گردد.
این یادداشت تفاهم که برای یک دوره پنج‌ساله مؤثر می‎باشد توسط رییس دانشگاه دکتر علیرضا رئیسی و دکتر ایرج نبی پور رئیس پژوهشکده علوم زیست‌فناوری خلیج‌فارس از سوی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و دکتر اسکار فرانکو (موسسه علوم بهداشتی هلند) و دکتر عرفان اکرام (مرکز پزشکی روتردام دانشگاه اراسموس) امضاشده است.
قابل‌ذکر است با توجه به اهداف کلی و کمی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در راستای برنامه ششم توسعه و اهمیت ویژه توسعه پژوهش‌های بین‌المللی حوزه سلامت، یادداشت تفاهم دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مؤسسات آموزش عالی سلامت از کشور هلند گام بلندی در راستای پیشبرد شاخص‌های رشد و توسعه علمی و پژوهشی دانشگاه محسوب می‎گردد.
انتهای پیام/ م.ر 2030


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
تفاهم‌نامه.بین‌المللی     دکتر.علیرضا.رئیسی     دکتر.افشین.استوار     دکتر.ایرج.نبی‌پور    

تاریخ بروز رسانی:   7 مهر 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >