کشف و معدوم‌سازی بیش از 200 کیلوگرم زولبیا و بامیه در کارگاه‌های غیرمجاز در شهرستان دشتستان

1 تير 1395
با تشدید نظارت بازرسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در ماه مبارک رمضان، تعدادی از کارگاه‌های غیرمجاز تهیه زولبیا و بامیه در این شهرستان شناسایی و بیش از 200 کیلوگرم زولبیا و بامیه غیرمجاز کشف و معدوم شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛ کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان، در این خصوص گفت: در چند روز گذشته تعدادی از کارگاه‌های غیرمجاز تهیه زولبیا و بامیه که در شرایط غیربهداشتی اقدام به تهیه این مواد در منزل می‌کردند توسط بازرسان بهداشت محیط شناسایی و با آنان برخورد شد.
مهندس سیده فاطمه حسینی افزود: متأسفانه در ماه مبارک رمضان، کارگاه‌های غیرمجاز در شرایط غیربهداشتی توسط افراد سودجو در منازل و محل‌های فاقد شرایط بهسازی و بهداشتی مشغول به فعالیت می‌شوند که با گزارش‌های رسیده و هماهنگی‌های قضایی انجام‌گرفته، تعداد 4 کارگاه در سطح شهرستان شناسایی و کلیه تولیدات و مواد اولیه آن معدوم شد.
این مقام مسئول تأکید کرد: در جریان برخورد با این کارگاه‌ها، مقداری بالغ‌بر 230 کیلوگرم زولبیا و بامیه معدوم و وسایل و ابزار پخت آنها نیز پلمپ و با تمامی شیرینی فروشی‌هایی که از مکان‌های غیربهداشتی اقدام به تهیه زولبیا و بامیه می‌کردند نیز برخورد شده است.
مهندس حسینی اظهار کرد: بابیان اینکه بیشتر این مواد در سطح دست‌فروشان توزیع می‌شود گفت: توصیه ما به شهروندان عزیز این است که از خرید هرگونه مواد غذایی از دست‌فروشان خودداری کنند تا از سلامتی آنها به خطر نیفتد.
انتهای پیام/ س.غ 3030

کلمات کلیدی:
ماه.رمضان     معدوم‌سازی     زولبیا‌     بامیه     مهندس.سید‌فاطمه.حسینی     شبکه.بهداشت‌درمان.دشتستان    

تاریخ بروز رسانی:   1 تير 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >