مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی:
برگزاری کارگاه‌های خشونت خانگی یک ضرورت است

5 خرداد 1395

مدیر گروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی گفت: قرن‌ها كتك زدن زنان و كودكان از عناصر ضروري نظام خانواده مردسالاري محسوب می‌شده است برای همین برگزاری کارگاه‌های خشونت خانگی یک ضرورت است.

فاطمه اکبری زاده در کارگاه مقابله با خشونت بابیان اینکه متأسفانه در ميراث فرهنگي گذشته مجوزهاي فرهنگی برای تنبيه و ضرب و شتم زن توسط شوهر يافت می‌شود اضافه کرد: بسیاری از مردم فکر می‌کنند همسر آزاری حداکثر به یک هل دادن، مشت یا سیلی ختم می‌شود و صدمه جدی نمی‌زند، درحالی‌که بریدگی، کوفتگی، شکستگی استخوان، صدمات داخلی، جراحات ناشی از چاقو یا اسلحه‌ی گرم و بیهوشی ناشی از ضربه که این صدمات در موارد بسیاری مرگبار بوده‌اند بخشی از صدمات همسر آزاری گزارش‌شده از بخش‌های اورژانس بوده است.
این مسئول بهداشتی اظهار کرد: هدف اولیه مشاوره خشونت خانگی، شناسایی و ارزیابی سطح خطر خشونت، تضمین امنیت مراجع و فرزندان و شناسایی نیازهای مراجع در زمینه‌های مختلف و ارجاع است.
وی افزود: توانمندسازی مراجعین برای اینکه بتوانند در مورد موقعیت زندگی خود تصمیم آگاهانه‌ای بگیرند و سلامت جسمی و روانی خود را بهبود بخشند از دیگر اهداف این‌گونه مشاوره‌هاست.
وی حضور کارشناسان سلامت روان شاغل در مراکز سلامت جامعه را بسیار حایز اهمیت دانست گفت: افزایش آگاهی زنان در مورد خشونت خانگی، انواع و پیامدهای آن، ارایه اطلاعاتی در مورد مراکز اورژانس اجتماعی و مداخله در بحران و نحوه تماس و یا مراجعه به این مراکز در مواقع موردنیاز از مهم‌ترین اقداماتی است که باید برای انجام یک مشاوره کوتاه خشونت خانگی باید انجام دهند.

فاطمه اکبری زاده افزود: ارجاع زنان به مراکز تخصصی برای درمان مشکلات جسمی و روان‌پزشکی و نیز مشاوره‌های تخصصی در زمینه خشونت خانگی، توانمندسازی زنان در معرض خشونت و یا قربانی خشونت از دیگر اقداماتی است که باید برای انجام یک مشاوره کوتاه خشونت خانگی باید انجام دهند.
در این کارگاه دوروزه خانم امیدنیا رییس اداره سلامت اجتماعی وزارتخانه نیز حضور داشت.
انتهای پیام/ م.ب 2020


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
کارگاه.خشونت.خانگی     معاونت.بهداشتی     فاطمه.اکبری‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   5 خرداد 1395

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >