معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر
یکی از گروه های در معرض خطر اعتیاد دانشجویان می‌باشند

25 اسفند 1394
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در کارگاه پیشگیری از اعتیاد گفت : بر طبق آمارهای موجود تا سال 1382 تعداد افراد معتاد در کشور بالغ بر یک میلیون و 200 هزار نفر بوده است که یکی از گروه‌های در معرض خطر اعتیاد دانشجویان هستند.

دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان افزود : اعتیاد به مواد مخدر و سومصرف مواد از مرزهای جسمانی و روانشناختی فراتر رفته و به عنوان یک معضل اجتماعی و گسترده مطرح بوده و همه ساله ده ها هزار قربانی از مردم جهان می گیرد.
این مقام مسئول بهداشتی اظهار کرد : کشور ایران به دلیل جوان بودن جمعیت دشواری زیادی در این زمینه دارد بنابراین نه تنها دانشگاه علوم پزشکی بلکه تمامی ارگان‌ها و نهاد های جامعه باید برنامه های پیشگیرانه ای برای جمعیت جوان کشور داشته باشند.
دکتر خواجه ئیان ادامه داد : اضافه شدن نیروی روانشناس به مراکز بهداشتی درمانی در برنامه طرح تحول نظام سلامت می‌تواند در برنامه های پیشگیری از اعتیاد کمک موثری باشد.
فاطمه اکبری زاده ،مدیرگروه سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشتی نیز در این کارگاه در خصوص عوامل خطر و عوامل محافظت کننده در پیشگیری از اعتیاد، انواع مواد و عوارض آنها برای دانشجویان صحبت کرد و در نهایت به پرسش های دانشجویان پاسخ داد.
این کارگاه به صورت جداگانه برای دانشجویان دختر و پسر با همکاری مسئولین خوابگاه‌های دانشجویی ستاد مبارزه با مواد مخدر و همچنین سازمان مردم نهاد طلوع امید شب در خوابگاه سایت پردیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و خوابگاه مروارید برگزار شد.

انتهای پیام/ م.ب 2020

 

کلمات کلیدی:
دانشجویان     اعتیاد     دکتر.عبدالمحمد.خواجه‌ییان     فاطمه.اکبری‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   25 اسفند 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >