اجرای مانور طرح اضطراری فرودگاه بوشهر
مانورطرح اضطراری فرودگاه بوشهر با نام همت مضاعف هماهنگی منسجم و نجات برگزار شد .

26 بهمن 1394
دبیر دبیرخانه کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه دانشگاه در خصوص این مانور گفت: سناریوی مانور کامل(دو سالانه )طرح اضطراری فرودگاه بوشهر ازسوی اداره کل فرودگاه‌های بوشهر و با همکاری تمامی سازمان‌های امدادی شهر بوشهر تنظیم و اجرا شد .

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: این مانور با همکاری مرکز مدیریت حوادث وفوریت‌های پزشکی ، جمعیت هلال احمر استان ، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی ، پلیس راه ، پلیس راهور ،ناحیه انتظامی ، مرزبانی ، مرکز امداد و نجات دریایی، اداره کل بنادر و دریانوردی استان و بیمارستان‌های شهر ، پایگاه هوایی ششم شکاری شهید یاسینی ، پایگاه نیروی دریایی منطقه دوم ارتش ، پایگاه هوا دریای سپاه برگزار شد.
دبیر کارگروه سلامت دانشگاه با اشاره به اینکه حضور فوریت‌های پزشکی و امدادرسانی به مصدومین نمایی از توان عملیاتی دانشگاه است افرود: هماهنگی بیمارستان‌های سطح استان و آماده باش آنان در این عملیات نمایشی، نشان از توجه و رویکرد مثبت مدیران سلامت به پیشبرد اهداف کارگروه دارد .
علیرضا پورشمس معاون عملیاتی فوریت‌های پزشکی اظهار داشت : این دومین مانور وسیع شهرستانی است که طی چهار سال اخیر از سوی اداره کل فرودگاه‌های بوشهر اجرا شد و قرار است مطابق یک برنامه کشوری هر دوسال این چنین رزمایشی برگزارشود که این خود می تواند امتحان خوبی به منظور آزمایش توان کارگروه سلامت دانشگاه باشد و به همین منظور سعی کردیم علاوه بر فوریت‌های پزشکی بیمارستان‌ها هم آماده باشند .

تجارب کشورهای پرحادثه ای مثل ژاپن نشان می دهد که برگزاری تمرین‌های گروهی بصورت عملیاتی باعث عادت کردن ذهن به بحران و حل مسائل و موقعیت‌های پیچیده می شود هرچند با معایبی همراه باشد.
در سال‌های اخیر برنامه های پدافندی و برنامه ریزی برای موقعیت‌های بحرانی ازجمله برنامه های اساسی سازمانهای مختلف قرار گرفته ولی با توجه به مستندات و آموزش‌های برگزار شده از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می توان گفت کارگروه سلامت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با مسائل روز مدیریت بحران آشنا بوده و می توانند تجارب و دانش خود را در اختیار سایرین قرار دهند .

انتهای پیام/ ز.ی50000کلمات کلیدی:
مانور.اظطراری     فرودگاه.بوشهر     دکتر.عبدالکریم.دادجو    

تاریخ بروز رسانی:   26 بهمن 1394

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >