برگزاری حلقه‌های آسمانی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

31 خرداد 1394
اولین جلسه حلقه‌های آسمانی در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان در معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

مسؤول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه در این نشست که با حضور کارکنان این معاونت برگزار شد با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان، بر استفاده از ظرفیت‌های معنوی و فرهنگی این ماه تأکید کرد.
حجت الاسلام عباس دشتی افزود: ماه رمضان ماه خداست و بهترین ماه برای تزکیه و صیانت از نفس است و باید خودمان را در معرض نسیم‌های رحمت الهی قرار دهیم.
وی با استفاده از آیاتی از قرآن کریم گفت: استطاعت در عبادات دو نوع است 1- استطاعت وجوبی که خود باید ایجاد شود و بر انسان واجب می‌شود 2- استطاعت وجودی که باید آن را ایجاد کرد و به آن پرداخت.
حجت الاسلام دشتی خاطرنشان کرد: خداوند اراده کرده ما را در این ماه، اهل کرامت و معنویت کند و اگر فلسفه وجودی احکام دین را بفهمیم هیچ گاه احساس خستگی و ملالت نمی‌کنیم و از عبادات لذت می‌بریم.
وی افزود: باید شناخت خود را از معارف دینی بالا ببریم و ارزش روزه ما به این است که اسرار روزه را یک به یک استخراج کنیم تا به معرفت الهی برسیم.
برنامه حلقه‌های آسمانی دو سال پیاپی است که در ماه رمضان به صورت دوره‌ای در معاونت‌های دانشگاه برگزار می‌شود و در این برنامه ابتدا یک حزب از قرآن مجید تلاوت، سپس پیرامون آیات قرائت شده مطالبی توسط سخنران ارایه می‌شود.
طرح سؤالات قرآنی و اهدای جوایز به برندگان از دیگر برنامه‌های این جلسات است.
انتهای پیام/ س. ر 1021


کلمات کلیدی:
حلقه‌های.آسمانی     حجت‌السلام.دشتی     ماه.رمضان        

تاریخ بروز رسانی:   31 خرداد 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >