با حضور مسئولین : عملیات اجرایی ساختمان اورژانس 115 شهر دیر آغاز شد

8 ارديبهشت 1394
با حضور رییس اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر و مسؤولین شهرستان دیر عملیات اجرایی ساختمان پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری دیر آغاز شد .

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در آیین آغاز عملیات اجرایی ساختمان پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری دیر گفت: عملیات اجرایی پایگاه اورژانس شهر دیر در زمینی به مساحت۳۲۵ مترمربع در دوطبقه با اعتبار بالغ بر دومیلیارد ریال آغازشده است.
عادل مقدس افزود: در حال حاضر پنج پایگاه جاده ای و شهری با هفت دستگاه آمبولانس در شهرستان دیر پوشش فوریت‌های پزشکی و امدادی نقاط مختلف شهرستان را برعهده دارند و مشغول به فعالیت هستند.
وی با اشاره به نبود ساختمان مستقل پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ در شهرستان دیر گفت: استقرار پایگاه‌های اورژانس ۱۱۵ در کانکس و نداشتن ساختمان مستقل و نیاز آمبولانس‌ها به تعمیر از مشکلاتی است که باید مورد توجه قرارگیرد.
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی و اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر نیز در این مراسم گفت: برای اینکه پایگاه‌های اورژانس در سطح استان تقویت شوند همت همگانی و توجه خاص فرماندار هر شهرستان نیاز است و از مرکز استان نیز کمک‌های خوبی در تجهیزات و امکانات اورژانس انجام می شود.
عبدالرحیم دادجو با بیان اینکه هم اکنون در این استان ۴۵ پایگاه اورژانس شهری و روستایی و یک اورژانس هوایی فعالیت دارد افزود: با توجه به اینکه اورژانس از خود هیچ درآمدی ندارد و تمام خدمات آن رایگان به به بیماران ارائه می شود برای حمایت از اورژانس همه باید دست به دست یکدیگر دهیم .
وی با اشاره به اینکه اورژانس هوایی استان بوشهر راه اندازی شده افزود: اورژانس هوایی استان بوشهر با یک فروند بالگرد راه‌اندازی شده است که یک بالگرد دیگر با همکاری سپاه به اوژانس هوایی استان بوشهر اضافه خواهد شد و آماده خدمت رسانی به بیماران در هر شرایطی خواهیم بود.
امام جمعه دیر نیز در این آیین گفت: در سال های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در تامین سلامت و بهداشت مردم جامعه تلاش های خوبی صورت گرفته است.
حجت الاسلام سید علی حسینی افزود: در دولت یازدهم نیز طرح تحول نظام سلامت که یکی از آرزوهای رهبری و مسوولان بود، تحقق پیداکرد.

وی گفت: توجه به بهداشت و سلامت مردم عزم جدی و مسوولیت همگانی است که همه باید دست به دست هم دهیم و برای آرامش مردم در بعد جسم و روح قدم برداریم.
فرماندار دیر نیز گفت: توسعه مراکز درمانی و بهداشتی و توجه به ارتقای سطح سلامت و درمان مردم از برنامه های مهم دولت تدبیر و امید است .
حمزه اعتماد افزود: شهرستان دیر، تنها شهرستان استان فاقد بیمارستان است و نیاز است که پایگاههای اورژانس این شهرستان تجهیز و تقویت شود.
وی گفت: آمبولانس های اورژانس در این شهرستان قدیمی و عمر بالای ۱۰سال دارد و اکثر پایگاههای اورژانس ۱۱۵ ساختمان مستقل ندارند و در کانکس فعالیت دارند.
در پایان رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی و اورژانس ۱۱۵ استان بوشهر از قسمتهای مختلف درمانگاه حضرت مهدی (عج) بندر دیر بازدید و با پزشکان و پرسنل این درمانگاه در مورد نحوه ارائه خدمات به بیماران گفت و گو نمود./ ح.ن 1026

کلمات کلیدی:
اورژانس     کلنگ‌زنی     افتتاح     افتتاحیه    

تاریخ بروز رسانی:   8 ارديبهشت 1394

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >