ارائه ۲ هزار و ۷۰۰ مراقبت بهداشتی به مردان شهرستان دیّر

27 خرداد 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر از ارائه ۲ هزار و ۷۰۰ مراقبت بهداشتی طی سه‌ماهه ابتدای سال جاری به مردان این شهرستان خبر داد.

عباس آدمیت‌نسب در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به آغاز هفته سلامت مردان اظهار کرد: ۲۴ تا ۳۰ خرداد به نام هفته سلامت مردان نام‌گذاری شده است و شعار امسال این هفته به نام "مردان سالم، ایران قدرتمند و جوان" اعلام‌شده است.

وی گفت: دریافت منظم خدمات بهداشتی در تامین، حفظ و ارتقای سلامت مردان بسیار حائز اهمیت است ازاین‌رو مردان باید نسبت به سلامت خود، دریافت مراقبت و پیگیری مشکلات سلامتی حساسیت بیشتری داشته باشند.

وی با بیان اینکه خدمات ارائه‌شده شامل همه گروه‌های سنی می‌شود، افزود: غربالگری بیماری‌های واگیر و غیر واگیر، مشاوره‌های سلامت روان و تغذیه سالم ازجمله خدمات مراقبتی بهداشتی ارائه‌شده به پسران و مردان دیّر در سال جاری بوده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیّر با اشاره به فعالیت شغلی مردان در محیط‌های سخت گفت: سلامتی مردان با توجه به محیط و شرایط شغلی‌شان از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است و مسائلی که سلامت مردان را تهدید می‌کند، تأثیر بسزایی در سلامت خانواده (زنان و فرزندان) و همچنین جامعه خواهد داشت.

وی ادامه داد: برخی بیماری‌ها در مردان شیوع بالاتری دارند و شاخص دریافت مراقبت‌های سلامت در آقایان نسبت به خانم‌ها پایین‌تر است به همین دلیل از همه شهروندان به‌ویژه مردان در همه گروه‌های سنی دعوت می‌شود برای دریافت مراقبت‌های بهداشتی به نزدیک‌ترین پایگاه سلامت یا خانه بهداشت محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی یادآور شد: در سال گذشته افزون بر ۹۵۰۰ خدمت بهداشتی درمانی به مردان دیّری ارائه‌شده است.

 

انتهای پیام/ (۳۰۵0 ح .ن)

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مراقبت     هفته.سلامت.مردان     عباس.آدمیت‌نسب     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   29 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >