وارنیش فلوراید مؤثرترین و مقرون به صرفه‌ترین وسیله پیشگیری و کاهش پوسیدگی دندان در کودکان است

27 خرداد 1403
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه گفت: وارنیش فلوراید مؤثرترین و مقرون به‌صرفه‌ترین وسیله پیشگیری و کاهش پوسیدگی دندان در کودکان ۳ تا ۱۲ سال است.

دکتر عصمت حیدری بیان کرد: متأسفانه به دلیل عدم آگاهی جامعه از اهمیت سلامت دهان و دندان در سلامت عمومی فرد، با مشکلات بسیاری در این حوزه مواجه هستیم و خانواده‌ها در نهادینه کردن رفتارهای بهداشتی سلامت دهان و دندان، نقش بسیار پررنگی را ایفا می‌کنند.
وی ضمن بیان اهمیت مسواک زدن و ارزیابی مستمر سلامت دندان‌ها در پیشگیری از مشکلات ایجاد شده، تأکید کرد: انجام وارنیش فلوراید در گروه سنی ۳ تا ۱۲ سال به‌عنوان یک اقدام پیشگیرانه، علاوه بر پیشگیری از پوسیدگی دندان‌های سالم این گروه هدف، از پیشرفت پوسیدگی‌های ایجاد شده نیز جلوگیری می‌کند.
دکتر حیدری افزود: از ابتدای سال، ۵ هزار و ۵۰۰ خدمت رایگان وارنیش فلوراید تراپی به کودکان ۳ تا ۱۲ سال و توزیع رایگان هزار مسواک انگشتی برای کودکان زیر دو سال در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی انجام شده است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه خاطرنشان کرد: این خدمات توسط بهورزان، مراقبین سلامت و بهداشت کارهای دهان و دندان در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی جهت مراجعین ارائه می‌گردد.انتهای پیام/ ۳۰۸۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

 


کلمات کلیدی:
پوسیدگی.دندان     وارنیش.فلوراید     پیشگیری     رئیس.شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه     عصمت.حیدری    

تاریخ بروز رسانی:   27 خرداد 1403

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >