معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
الزام ثبت اقلام شیر خشک و داروهای استراتژیک در سامانه تیتک

23 اسفند 1402
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: ثبت اقلام شیر خشک و داروهای استراتژیک در سامانه تیتک جهت کنترل و پایش، توسط کارشناسان معاونت غذا و دارو الزامی است.

دکتر یحیی رضایی گفت: بازدیدهای میدانی و بررسی مسائل و مشکلات در حوزه‌های دارویی و غذایی در دستور کار است، در بخش مشکلات داروخانه‌ها هم گزارش‌هایی دریافت شده که شخصاً از تعدادی از داروخانه‌ها بازدید انجام دادم تا از نزدیک مشکلات بررسی و راهکارهای لازم جهت بهبود وضعیت دارو در استان ارائه شود.

وی اظهار داشت: نباید توزیع داروها در یک داروخانه متمرکز شود، لازم است دارو در داروخانه‌های مختلف شهرستان‌های استان علی‌الخصوص ۳۲ داروخانه منتخب به‌صورت عادلانه توزیع شود و مؤسسین داروخانه‌های منتخب همکاری لازم را جهت دریافت سهمیه‌ها داشته باشند تا داروها در دسترس مردم باشد و ازاین‌جهت مشکلی برای مراجعه‌کنندگان و بیماران نداشته باشیم.

دکتر رضایی که به‌صورت سرزده از برخی داروخانه‌های شبانه‌روزی سطح شهر برازجان بازدید کرد عنوان داشت: بررسی کمبود اقلامی از داروها در داروخانه‌ها، مسائل مربوط به شیر خشک، قیمت و چگونگی توزیع داروها و نیز مسائل و مشکلات مربوط سامانه‌های دارویی داروخانه‌ها از جمله مواردی بود که موردبررسی قرار گرفت.

 

 

انتهای پیام/ کد خبرنگار: غ.ه ۲۰۷۰

 

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید


کلمات کلیدی:
معاون.غذا.دارو     دکتر.یحیی.رضایی     شیر.خشک     سامانه.تیتک    

تاریخ بروز رسانی:   23 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >