معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
پایداری سیستم در نظام سلامت نیاز به ایجاد وحدت رویه در حوزه تصمیم‌گیری است/ تشکیل کارگروه‌های تخصصی در اولویت‌های سال ۱۴۰۳ معاونت توسعه مدیریت و منابع است

21 اسفند 1402
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برای پایداری سیستم در نظام سلامت نیاز به ایجاد وحدت رویه در حوزه تصمیم‌گیری هستیم.

دکتر اکرم فرهادی در نشست هیئت‌رئیسه مشترک دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: گستردگی خدمات حوزه سلامت موجب تنوع بالا در حوزه نیروی انسانی شده است.
وی تصریح کرد: تنوع در حوزه نیروی انسانی و مسائل مرتبط با نظارت‌ها و پرداخت‌ها به این نیروی انسانی نیازمند ارزیابی مستمر است و استمرار خدمات سلامت، نیاز به برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی مستمر دارد.
استمرار خدمات حوزه سلامت نیازمند توجه جدی به نیروی انسانی است
دکتر فرهادی با بیان اینکه استمرار خدمات حوزه سلامت نیازمند توجه جدی به نیروی انسانی است، اضافه کرد: خدمات حوزه سلامت توقف‌ناپذیر است و استمرار این خدمات نیاز به توجه جدی به نیروی انسانی است.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه برای مدیریت بهتر منابع انسانی نیاز به توانمندسازی و حمایت‌های مختلف این منابع دارد و برای دست‌یابی به این مهم نیاز به منابع مستمر و پایدار جهت پرداخت هزینه‌های مرتبط با منابع انسانی دارد.
وی تصریح کرد: در برنامه‌ریزی سال آتی به دنبال رایزنی‌های لازم با سازمانی استخدامی کشور و مدیریت منابع انسانی وزارت بهداشت برای تأمین استخدامی آزمون ۱۴۰۳ هستیم تا بتوانیم برای اینکه برخی از ردیف‌های استخدامی دانشگاه که بلاتصدی است را با جذب نیرو تکمیل کنیم.
دکتر فرهادی اضافه کرد: تشکیل کارگروه‌های تخصص در حوزه منابع انسانی و هزینه و درآمد در اولویت‌های سال ۱۴۰۳ معاونت توسعه مدیریت و منابع است که موجب برنامه‌ریزی عملیاتی می‌شود.
وی بابیان اینکه اولویت‌بندی مسائل و مشکلات از دیگر اولویت‌های این معاونت است افزود: حوزه منابع انسانی دارای اهمیت ویژه است، حضور نیروی انسانی با شرایط استخدامی پایدار می‌تواند این اعتماد را به آن‌ها برای ارائه خدمات بدهد و امنیت شغلی را برای آن فرد تأمین کند.
انضباط کاری به‌عنوان سرلوحه قوانین و مقررات حوزه منبع انسانی است
وی بیان کرد: از طرفی انضباط کاری به‌عنوان سرلوحه قوانین و مقررات حوزه منبع انسانی است.
 معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: هرگونه ایجاد نظم و رعایت قوانین و مقررات در حوزه منابع انسانی می‌تواند خدمت‌رسانی بهتر به خدمت گیرندگان ایجاد کند.
دکتر فرهادی افزود: برای پایداری سیستم در نظام سلامت نیاز به رعایت هر چه بیشتر انضباط کاری در حوزه‌های منابع انسانی و منابع مالی و ایجاد وحدت رویه داریم ایجاد وحدت رویه موجب جلوگیری از رفتارهای سلیقه‌ای در منابع انسانی می‌شود برای تصمیم‌گیری‌های مرتبط با منابع انسانی کارگروهی بانام ساماندهی منابع انسانی خواهیم داشت و در قالب این کارگروه آسیب‌شناسی مرتبط با وضعیت موجود انجام خواهد شد و تصمیم‌گیری مرتبط با شرایط هر منطقه صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: نیازهای نیروی انسانی در حوزه بهداشت و درمان هر منطقه در قالب کارگروه ساماندهی منابع انسانی انجام خواهد گرفت.
دکتر فرهادی افزود: برای اجرای تصمیمات این کارگروه نیاز به همکاری بین اعضای این کارگروه است.
معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: با توجه به شکاف بسیار عمیق بین هزینه تمام‌شده و تعرفه‌های پرداختی از سوی بیمه‌ها در مورد بیمه‌شدگان مختلف که خدمت می‌گیرند در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی تابعه دانشگاه و تأخیر در پرداخت‌های بیمه‌ها موجب فشارهای مالی بسیار زیاد به این مراکز و درنتیجه در پرداخت‌های پرسنلی می‌شود.
دکتر فرهادی افزود: از طرفی تأخیر در این پرداخت‌ها در تأمین هزینه‌های مستمر مرتبط با دارو، تجهیزات مصرفی و تأمین خدمات اساسی موردنیاز حوزه بهداشت و درمان مشکلات جدی را ایجاد کرده است.
 وی تصریح کرد: باید برای پیشبرد اهداف حوزه بهداشت و درمان، حس انسجام در نیروی انسانی در بخش‌های مختلف را تقویت و بیشتر بکنیم نگاه همبستگی جمعی را تقویت کنیم.
انتهای پیام/م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     هیات.رییسه.مشترک     معاون.توسعه     دکتر.اکرم.فرهادی        

تاریخ بروز رسانی:   21 اسفند 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >