معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
عرضه ماهانه ۱۰ قوطی شیرخشک یارانه‌ای و ۱۰ قوطی آزاد به هر نوزاد

10 دی 1402
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در هر ماه ۱۰ قوطی شیرخشک به‌صورت یارانه‌ای و ۱۰ قوطی نیز به‌صورت غیر یارانه‌ای به ازای هر کودک در داروخانه‌ها ارائه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو بوشهر؛ دکتر یحیی رضایی اظهار داشت: همراه داشتن کد ملی کودک در هنگام خرید شیرخشک الزامی است؛ پس از ثبت کد ملی نوزاد توسط داروخانه، شیرخشک با قیمت مصوب به افراد ارائه می‌شود. اتباع خارجی نیز با ارائه شناسه یکتا می‌توانند شیرخشک کودک خود را دریافت کنند.
وی افزود: در حال حاضر زمانی که کد ملی نوزاد در سامانه سازمان غذا و دارو توسط داروخانه‌ها ثبت می‌شود میزان یارانه شیرخشک از قیمت کل محصول کسر و سهم پرداختی فرد مشخص می‌شود. در صورتی که در طول یک ماه، متقاضی بیشتر از ۱۰ قوطی شیرخشک خریداری کند؛ قیمت ۱۰ قوطی بعدی در طول آن ماه به‌صورت غیر یارانه‌ای محاسبه و دریافت می‌شود. قیمت شیرخشک غیر یارانه‌ای نیز مشخص و مصوب توسط سازمان غذا و دارو است.
دکتر رضایی ادامه داد: برای کودکان ۲ تا ۶ سال ماهیانه ۱۰ قوطی شیر خشک با قیمت آزاد و برای کودکان بالای ۶ سال ماهیانه یک قوطی با قیمت آزاد نیز در نظر گرفته شده است.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر یادآور شد: همچنین افراد در صورت مشاهده هرگونه تخلف در عرضه شیرخشک می‌توانند با سامانه ۱۹۰ تماس گرفته یا تخلف را به معاونت غذا و دارو اطلاع دهند.


انتهای پیام/ کد خبرنگار: غ.ه ۲۰۷۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
توزیع     شیر.خشک     دکتر.یحیی.رضایی     معاون.غذا.دارو        

تاریخ بروز رسانی:   10 دی 1402

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >