پیام رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به مناسب روز پژوهش

25 آذر 1402
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر پیامی را به مناسبت روز پژوهش صادر کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:
" بسم‌الله الرحمن الرحیم
امام علی (ع): «لا سنّة أفضل من التّحقیق»
«هیچ راهی، برتر از پژوهش و تحقیق نیست»/(معجم الفاظ غررالحکم، ص ۲۴۹)
پژوهش یکی از محورهای اصلی رشد و توسعه هر جامعه‌ای است و نقش انکارناپذیر آن در توسعه جوامع، غیرقابل‌انکار و بر همگان واضح است.
امروزه پژوهش یک سرمایه‌گذاری استراتژیک محسوب می‌شود، به‌گونه‌ای که پژوهش‌های کاربردی توأم با فناوری باعث افزایش دانایی و توانایی جامعه، افزایش تولید و اشتغال و در نهایت خودکفایی، تولید ثروت و اقتدار جامعه ایرانی می‌شود و آینده‌ای درخشان برای کشور را به ارمغان می‌آورد.
روز پژوهش روز ارج نهادن به مقام شامخ محققان و پژوهشگران خستگی‌ناپذیر کشور عزیزمان است، امروز ایران اسلامی با اتکا به پیشرفت‌های علمی مبتنی بر کار پژوهشی متخصصان، دانشمندان و دانش‌پژوهان جوان و متعهد خود توانسته است به‌عنوان الگویی بی‌بدیل در بین کشورهای جهان اسلام در زمینه پژوهش و تحقیق تبدیل شود و در مسیر دستیابی به قله‌های افتخار همچنان به حرکت روبه‌پیشرفت خود ادامه دهد.
دستاوردهای ملی و بین‌المللی اساتید و پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سال‌های اخیر موجب برداشته شدن گام‌های مؤثری در نهادینه شدن پژوهش در جامعه علمی و پژوهشی این دانشگاه شده است.
یکی از محورهای مهم بیانیه گام دوم انقلاب، علم و پژوهش است، ازاین‌رو دانشگاه‌ها بایستی پژوهش محور عمل نمایند، خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این مقوله خوش درخشیده است و توانسته در کشور از لحاظ پژوهشی جایگاه درخوری را کسب نماید.
اینجانب ضمن تسلیت ایام شهادت بی‌بی دو عالم حضرت فاطمه الزهرا (س)، به ‌تمامی اساتید، دانشجویان، محققان و پژوهشگران فناوران و کلیه کارکنان حوزه معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه خدا قوت عرض نموده و بر خود لازم می‌دانم از زحمات این عزیزان در یک سال گذشته قدردانی نمایم.


دکتر حسن ملکی زاده
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر
۲۵ آذر ۱۴۰۲"
انتهای پیام/ م.غ ۱۰۲۳


آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
پیام.تبریک     روز.پژوهش     هفته.پژوهش     دکتر.حسن.ملکی‌زاده    

تاریخ بروز رسانی:   25 آذر 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >