فرماندار جم:
گام‌های امیدبخش دولت سیزدهم در حوزه سلامت / ساختار وزارت بهداشت می‌تواند الگویی برای سایر وزارت خانه‌ها باشد

7 آبان 1402
فرماندار شهرستان جم گفت: گام‌های امیدبخش دولت سیزدهم در حوزه سلامت برداشته شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم؛ سید محمد احمد پور در مراسم بزرگداشت روز بهورز در شهرستان جم اظهار داشت: استقرار خانه‌های بهداشت در سطح روستاها باعث شده خدمت‌دهی به صورت مستقیم و در کوتاه‌ترین زمان به مردم ارائه شود و سطح رضایت‌مندی نیز در حوزه بهداشت بالا باشد و به طبع آن نیز سایر وزارت خانه‌ها می‌توانند از این طرح موفق الگو برداری کنند.
وی تصریح کرد: خانه بهداشت با زندگی مردم روستانشین عجین شده و به واسطه اینکه بهورز بر گفته از دل مردم روستاست، این نام ماندگار است.
احمد پور با اشاره به اینکه بهورز فردی قابل‌اعتماد و مورد وثوق مردم در روستاست افزود: امروزه اگر خانه‌های بهداشت روستایی نبود، نامی از بهداشت وجود نداشت و ساختار حوزه سلامت رو به ویرانی قرار می‌گرفت.
وی با بیان اینکه ساختار فعلی وزارت بهداشت می‌تواند الگویی برای سایر وزارت خانه‌ها در سطح کشور باشد گفت: استقرار خانه‌های بهداشت در سطح روستاها باعث شده خدمت‌دهی به صورت مستقیم و در کوتاه‌ترین زمان به مردم ارائه شود و سطح رضایت‌مندی نیز در حوزه بهداشت بالا باشد و به طبع آن نیز سایر وزارت خانه‌ها می‌توانند از این طرح موفق الگو برداری کنند.
وی با اشاره به اینکه در ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم، بیماری کرونا شیوع گسترده‌ای پیدا کرد افزود: متأسفانه برای ورود واکسن کرونا به کشور، تفکرات منفی و عجیبی در دولت قبل بود، اما دولت آیت‌الله رئیسی توانست در مدت ۶ ماه، ۱۵۰ میلیون دز واکسن وارد کشور کند و این بیماری کنترل شد.
فرماندار جم خاطرنشان کرد: طرح نظام ارجاع و پزشک خانواده در روستاها و شهرهای زیر ۵ هزار نفر اجرا می‌شد که در دولت سیزدهم این طرح به شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر رسید.
احمد پور اجرای طرح بیمه رایگان برای مردم را یکی دیگر از اقدامات مهم دولت سیزدهم دانست و افزود: طرح دارویی یاری، تحت پوشش بیمه قرار دادن زوج‌های نابارور و رفع مشکل طرح تعرفه گذاری پرستاران از جمله اقدامات دیگر دولت مردمی ایران قوی است.
وی با تأکید بر اینکه باید واقعیت‌های جامعه به درستی برای مردم تبیین شود گفت: در این دولت تفکر در حوزه سلامت تغییر کرده و اعتبارات کمیته برنامه‌ریزی شهرستان جم در سال جاری برای حوزه بهداشت، به‌اندازه ۴٫ سال گذشته بوده است.

انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰
آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
بزرگداشت     روز.بهورز     فرماندار     سیدمحمد.احمدپور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    
   

تاریخ بروز رسانی:   7 آبان 1402

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >