راه‌اندازی پایگاه اورژانس هوایی در جم / زیرساخت‌های اورژانس ۱۱۵ در جم توسعه می‌یابد

22 شهريور 1402
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر گفت: به دنبال ارتقا و توسعه زیرساخت‌های اورژانس در شهرستان جم هستیم و در سال جاری ۶ نیروی تکنسین اورژانس در شهرستان جم جذب می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، دکتر سید حسن موسوی در نشست با فرماندار جم اظهار داشت: ارتقای کیفیت تجهیزات و نیروی انسانی در شهرستان‌های استان از برنامه‌های اصلی اورژانس استان است.
زیرساخت‌های اورژانس ۱۱۵ در جم توسعه می‌یابد
موسوی با اشاره به اینکه کلیه خدمات اورژانس ۱۱۵ به‌صورت رایگان به مردم ارائه می‌شود افزود: اورژانس فاقد درآمد اختصاصی است و برای تأمین هزینه‌ها و ارتقا تجهیزات نیازمند نگاه ویژه مسئولین در توزیع اعتبارات است.
وی خاطرنشان کرد: در تأمین نیروهای پایگاه‌های اورژانس با محدودیت مواجهیم که در آزمون رسمی استخدامی وزارت بهداشت و جذب شرکتی به دنبال رفع آن هستیم.
وی از اختصاص شش نفر سهمیه برای جذب در اورژانس ۱۱۵ شهرستان جم خبر داد و افزود: ۳ نفر در آزمون استخدامی وزارت بهداشت و ۳ نیروی شرکتی در جم جذب می‌شوند و بخش عمده‌ای از مشکلات نیروی انسانی رفع خواهد شد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر بیان کرد: ناوگان اورژانس استان دچار فرسودگی است و به دنبال نوسازی و توسعه آن هستیم.
موسوی در خصوص ارائه خدمات اورژانس هوایی استان به شهرستان جم افزود: بالگرد اورژانس استان برای پرواز به جم با توجه به بعد مسافت، نیازمند سوخت‌گیری در جم است که در صورت رفع این مشکل در فرودگاه جم، پروازها برقرار می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: استقرار پایگاه اورژانس در شهر بهارستان نیازمند ساختمان است و برای توسعه خدمات اورژانس در شهرستان همکاری لازم را خواهیم کرد.
رئیس اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر افزود: صدور مجوز احداث پایگاه اورژانس شهری ریز در گرو تأمین نیروی انسانی پایگاه است که پیگیری‌های لازم جهت رفع این مشکل با معاونت توسعه دانشگاه صورت گرفته و در صورت رفع این مشکل، مجوز ساخت صادر می‌شود.
لزوم راه‌اندازی پایگاه اورژانس هوایی در جم
فرماندار جم نیز در این نشست خواستار توسعه و رفع مشکلات اورژانس ۱۱۵ شهرستان شد و اظهار داشت: اورژانس بهارستان یکی از خواسته‌های به حق مردم است که لازم است شورا و شهرداری در تأمین مکان، همکاری لازم را با مجموعه اورژانس داشته باشند.
سید محمد احمد پور با اشاره به اینکه استقرار پایگاه اورژانس هوایی در جم به جد احساس می‌شود افزود: با توجه به بعد مسافت با مرکز استان و نبود مراکز تخصصی درمانی در منطقه، استقرار اورژانس هوایی برای جم ضروری است و شهرستان نیز آمادگی دارد در خصوص راه‌اندازی آن در فرودگاه توحید همکاری‌های لازم را انجام دهد.
وی گفت: سوخت بالگرد اورژانس هوایی در فرودگاه توحید جم تأمین می‌شود و مشکلی برای راه‌اندازی خط پروازی نداریم.
احمد پور خاطرنشان کرد: مجوزهای احداث پایگاه اورژانس شهری ریز در دانشگاه علوم پزشکی صادر شود تا با استفاده از ظرفیت خیرین حوزه سلامت، ساختمان آن احداث شود.
فرماندار جم تأکید کرد: در زمینه تعمیر و تجهیز ناوگان و پایگاه‌های اورژانس همکاری لازم را خواهیم کرد.
در این نشست رئیس شبکه بهداشت و درمان جم، معاون و مسئول آموزش اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر و مسئول اورژانس ۱۱۵ جم نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     دکتر.سیدحسن.موسوی     فرماندار     سیدمحمد.احمدپور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   22 شهريور 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >