رئیس شبکه بهداشت و درمان جم:
ارائه خدمات فیشیال پوست در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی ممنوع است

15 امرداد 1402
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: انجام خدمات فیشیال پوست در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی به دلیل دخالت در امور درمان و پزشکی ممنوع است و با متخلفین برخورد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی از ممنوعیت ارائه خدمات فیشیال پوست در آرایشگاه‌ها و سالن‌هایی زیبایی خبر داد و اظهار داشت: ارائه مواردی همچون لایه‌برداری فیزیکی و شیمیایی، مزوتراپی، هیدروتراپی، استفاده از لک برهای شیمیایی جزو امور پزشکی بوده و مستلزم نظارت و اخذ مجوز از وزارت بهداشت است.
قاسمی با اشاره به اینکه گاهی شاهد تبلیغ و ارائه خدمات فیشیال در آرایشگاه‌های زنانه هستیم گفت: ارائه این خدمات در سالن‌های زیبایی و آرایشگاه‌ها مجاز نبوده و در صورت بروز مشکل و عوارض جانبی در فرد، عواقب آن بر عهده مرکز ارائه‌دهنده خدمت است.
 قاسمی افزود: در راستای صیانت از سلامت افراد جامعه و پیشگیری از انتقال بیماری‌های واگیر، در صورت مشاهده هرگونه فعالیت غیرمجاز در آرایشگاه‌های زنانه و مردانه به‌ویژه فیشیال و سایر اقداماتی که دخالت در امور پزشکی و درمان است، با صنف متخلف برخورد و به مراجع قضایی معرفی می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه شهروندان هرگونه تخلف در حوزه بهداشت و درمان را به تلفن گویای ۱۹۰ اطلاع دهند خاطرنشان کرد: اغلب خدمات پوست و زیبایی به دلیل ماهیت تهاجمی، دارای عوارض ناخواسته است که باید تحت نظر پزشک متخصص و مراکز دارای مجوز رسمی از سوی وزارت بهداشت باشد.
انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
فیشیال.پوست     احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   15 امرداد 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >