رییس شبکه بهداشت و درمان جم؛
انجام 125 هزار آزمایش در آزمایشگاه‌های شهرستان جم/ گزارش تصویری

6 ارديبهشت 1402
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: در سال 1401 تعداد 125 هزار تست آزمایشگاهی در آزمایشگاه‌های شبکه بهداشت و درمان جم انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم؛ احمد قاسمی در آیین تجلیل از پرسنل آزمایشگاه جم اظهار داشت: پرسنل حوزه آزمایشگاه نقش مهمی در پیشگیری، شناسایی، تشخیص و درمان بیماری‌های واگیر و غیر واگیر دارند و در ایام بیماری کرونا نیز بار اصلی کنترل و شناسایی این ویروس بر عهده این پرسنل بود.
قاسمی با اشاره به اینکه در سال 1401 بالغ‌بر 125 هزار آزمایش در آزمایشگاه‌های مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان جم انجام شده است گفت: در سال گذشته تعداد 464 آزمایش‌ قبل از ازدواج برای زوجین، 4059 آزمایش عدم اعتیاد، 85 تست تشخیصی بیماری سل، 456 لام مالاریا و سایر آزمایش‌های تشخیصی در آزمایشگاه‌های تحت پوشش این شبکه انجام گرفت.
وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر دو آزمایشگاه ثابت در مراکز امیرالمؤمنین(ع) جم و شبانه‌روزی امام سجاد(ع) ریز فعال است و واحد نمونه‌گیری به‌صورت 2 روز در هفته در مراکز شهید حمیدی بهارستان و فجر کوری حیاتی مستقر می‌شود.
دبیر کارگروه سلامت و امنیت غذایی جم با تأکید بر اینکه احداث ساختمان جدید آزمایشگاه مرکزی جم یکی از نیازهای حوزه سلامت در شهرستان جم می‌باشد افزود: با توجه به رشد جمعیت و افزایش بار مراجعه مردم به مراکز تشخیصی، راه‌اندازی ساختمان جدید آزمایشگاه مرکزی جم در افق چشم‌انداز سلامت شهرستان قرار دارد و قطعاً حضور خیرین سلامت و پتروشیمی‌های مستقر در منطقه می‌تواند در ساخت این مرکز نقش مهمی ایفا کند.
گفتنی است در این مراسم با حضور رییس و معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان جم از تلاشگران عرصه علوم آزمایشگاهی تجلیل شد.


انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تجلیل     روز.آزمایشگاه     احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >