معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبر داد:
انجام بیش از 98 مورد بازرسی از داروخانه‌های استان با آغاز طرح مانور بازرسی

6 ارديبهشت 1402
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از بیش از 98 مورد بازرسی از داروخانه‌ها در سطح استان از تاریخ 20 فروردین‌ماه سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر؛ دکتر یحیی رضایی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به‌ضرورت تشدید نظارت و بازرسی در مورد نحوه ارائه خدمات کالاهای سلامت‌محور به‌خصوص اقلام دارویی در داروخانه‌ها مانور بازرسی همزمان در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور جهت انجام بازرسی و بررسی میدانی کلیه داروخانه‌های تحت پوشش انجام شد.
وی تصریح کرد: با آغاز مانور مذکور تعداد 98 مورد بازرسی از داروخانه‌های سطح استان توسط کارشناسان این معاونت انجام‌ شد که در این بازرسی‌های مواردی همچون عدم حضور مسئول فنی در داروخانه، نحوه محاسبه قیمت دارو، چگونگی اتصال به سامانه TTAC و رعایت شئون اخلاقی و اسلامی توسط کارشناسان مورد کنترل و بازرسی قرار گرفت و همچنین 14 مورد تذکر کتبی به داروخانه‌های متخلف ارائه شد.
گفتنی است طرح ضربتی بازرسی از داروخانه‌ها در بازه زمانی 20 فروردین تا 5 اردیبهشت همزمان در سراسر کشور با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اجرا شد.


انتهای پیام/

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
مانور     بازرسی     معاون.غذا.دارو     دکتر.یحیی.رضایی        

تاریخ بروز رسانی:   6 ارديبهشت 1402

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >