رئیس شبکه بهداشت و درمان جم:
نقش پررنگ سمن‌ها در جوانی جمعیت / زنگ خطر جمعیت سالمندی درجم به صدا درآمده است

8 اسفند 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان جم خبر داد: شهرستان جم نسبت به سال گذشته با کاهش موالید و فرزند آوری همراه بوده و با افزایش سن ازدواج و طلاق، زنگ خطر سالمندی جمعیت در جم به صدا درآمده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی در نشست خانه مشارکت‌های مردمی و پیام‌گزاران سلامت شهرستان جم اظهار داشت: تشکل‌های صنفی و مردمی همواره به‌عنوان یکی از رکن‌های اصلی آموزش سلامت نقش‌آفرین بوده‌اند و در ایام همه‌گیری ویروس کرونا نیز شاهد نقش پررنگ آن‌ها در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی بوده‌ایم.
قاسمی با تأکید بر اینکه تشکل‌ها و انجمن‌های صنفی به‌عنوان نهاد غیردولتی نقش پررنگی در حوزه سلامت دارند افزود: گروه‌های خودیار مردمی و داوطلبین سلامت نمونه‌ای از تشکل مردمی است که در پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت در کنار کارکنان حوزه سلامت به ارتقای سطح سلامت جامعه کمک می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: حمایت از بنیاد خانواده و جوانی جمعیت از اولویت‌های اساسی و مهم امروز جامعه است که نیاز است نهادهای مردمی در کنار دولت قرار گیرد و از ظرفیت سمن‌ها و صنوف در آگاهی بخشی به جامعه بهره برد.
قاسمی با بیان اینکه در سال‌های نه‌چندان دور، کشور با بحران پیری روبرو خواهد شد افزود: ایران به‌سوی سالمندی در حال حرکت است و در صورت عدم‌تغییر رشد جمعیتی، با مشکلات زیادی روبرو خواهیم شد.
وی گفت: در سال‌های آینده با رشد جمعیت سالمندی و کاهش فرزندان، هزینه‌های نگهداری از سالمندان به‌طور چشمگیری افزایش پیدا می‌کند و دولت‌ها و خانواده‌ها با مشکلات جدی در این حوزه روبرو می‌شوند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان جم خاطرنشان کرد: در ده ماهه اول امسال، نسبت به سال گذشته با کاهش موالید و فرزند آوری در شهرستان جم همراه بوده‌ایم و با افزایش سن ازدواج و طلاق، زنگ خطر سالمندی جمعیت در شهرستان به صدا درآمده است.
انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
جوانی.جمعیت     جمعیت.سالمند.جم     سمن.ها     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   9 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >