معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان جم:
70 درصد از اتباع خارجه در شهرستان جم غربالگری بیماری سل شدند /گزارش تصویری

3 اسفند 1401
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان جم گفت: از ابتدای اسفندماه تاکنون 70 درصد از جمعیت مورد هدف اتباع خارجه در طرح ملی بیماری سل، غربالگری شدند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، عاطفه قلاوند در نشست بررسی مشکلات طرح ملی بیماریابی سل در اتباع خارجه اظهار داشت: طرح ملی بیماریابی سل از اول بهمن‌ماه باهدف شناسایی بیماران و افراد مشکوک به سل در اتباع خارجه در شهرستان جم آغازشده به مدت سه ماه ادامه دارد.
قلاوند با اشاره به اینکه تاکنون بیش از 300 نفر از جمعیت مهاجر و اتباع خارجه ساکن در جم غربالگری شده‌اند افزود: 3 تیم بهداشتی در سطح مراکز شهرستان فعال می‌باشند که 15 فرد مشکوک و 1 بیمار قطعی شناسایی شد.
وی با بیان اینکه تاکنون 70 درصد از جمعیت موردنظر در این طرح غربالگری شده‌اند افزود: با توجه به حضور جمعیت مهاجر در برخی از نقاط شهرستان، این طرح در دو مرکز خدمات جامع سلامت جم و ریز اجرایی می‌شود.
وی خاطر نشان کرد: افراد مشکوک پس از شناسایی به مراکز درمانی ارجاع داده شده با همکاری بیمارستان توحید رادیوگرافی و آزمایشات تکمیلی به صورت رایگان برای فرد انجام می شود و به مدت 6 ماه تحت مراقبت و درمان قرار می گیرند.

انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     غربالگری.سل     عاطفه.قلاوند     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    

تاریخ بروز رسانی:   6 اسفند 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >