امام‌جمعه جم:
لزوم تشکیل شورای جوان‌سازی در روستاها / جوانی جمعیت در اولویت اصلی مسئولان شهرستان جم قرار گیرد

25 بهمن 1401
امام‌جمعه شهرستان جم با تأکید بر تشکیل شورای جوان‌سازی در روستاها گفت: خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های بسیج، دهیاران، شوراها و معتمدین محلی از اعضای این تشکل باشند و در راستای جوانی جمعیت گام‌های اساسی بردارند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، حجت‌الاسلام محمد محمدی در نشست با مسئولان شبکه بهداشت و درمان جم بابیان اینکه شعار فرزند کمتر و زندگی به‌عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه‌شده است اظهار داشت: برای تغییر این رویه و حمایت از فرزند آوری، نیازمند عزم جدی از سوی همگان است.
حجت‌الاسلام محمدی با تأکید بر اینکه شعار "ایران جوان بمان" تنها با شعار محقق نمی‌شود افزود: در کنار عزم ملی، مشوق‌های مناسبت اقتصادی و اجتماعی نیاز است که مردم برای تشکیل خانواده و فرزند آوری راغب شوند.
وی خاطرنشان کرد: پیری جمعیت خسارت جبران‌ناپذیری به تولید، کارآفرینی و توسعه کشور وارد می‌کند و این بحران هم‌اکنون در چند کشور اروپایی ایجاد شده است.
حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به اینکه جوانی جمعیت باید در اولویت اصلی کشور و مسئولین شهرستان جم قرار گیرد گفت: قرارگاه جوانی جمعیت باید به‌صورت مدون و هفتگی برگزار شده و اعضای این کارگروه نسبت به اجرای مصوبات آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
وی بر لزوم تشکیل شورای جوان‌سازی در روستاهای شهرستان جم تأکید داشت و افزود: خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های بسیج، دهیاران، شوراها و معتمدین محلی از اعضای این تشکل باشند و در راستای جوانی جمعیت گام‌های اساسی بردارند.
حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به نقش مهم خانه‌های بهداشت روستایی در تحقق اهداف طرح جوانی جمعیت در کشور خاطرنشان کرد: بهورزان از اوایل انقلاب تاکنون با اقدامات ارزشمند خود در حوزه‌های بهداشت نظیر کلرزنی، واکسیناسیون کودکان، بیماریابی و ... خدمات شایانی به مردم ارائه کردند و قطعاً نقش آن‌ها در طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پررنگ‌تر از همیشه خواهد بود.
امام‌جمعه جم افزود: از ظرفیت روحانیون و طلاب به‌خصوص در ایام ماه مبارک رمضان برای تبیین طرح جوانی جمعیت استفاده خواهد شد.
انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     جوانی.جمعیت     امام.جمعه     حجت‌الاسلام.محمد.محمدی     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   25 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >