معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان جم:
ارائه خدمات بهداشتی رایگان به عشایر شهرستان جم

24 بهمن 1401
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: به ۱۵ خانوار عشایر ساکن جم با جمعیت ۴۱ نفر خدمات بهداشتی و درمانی رایگان ارائه شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، عاطفه قلاوند با بیان اینکه شهرستان جم به عنوان یکی از مناطق قشلاقی در فصل سرما، عشایر در آن ساکن می‌شوند اظهار داشت: هرساله با سکونت عشایر، خدمات بهداشتی و درمانی توسط تیم‌های سیار که متشکل از پزشک، ماما، بهورز و کارشناس بهداشت محیط است، به این مناطق اعزام می‌گردد.
وی با تأکید بر اینکه ارتقای سطح سلامت مردم در اولویت وزارت بهداشت است افزود: خدمت‌رسانی به ۱۵ خانوار عشایر ساکن در جم در مناطق صعب‌العبور کوهستانی صورت می‌گیرد و در سال جاری به جمعیت ۴۱ نفری عشایر خدمات بهداشتی رایگان ارائه شده است.
قلاوند افزود: لام گیری، تشکیل پرونده سلامت خانوار، ویزیت پزشک و ماما، مراقبت زنان باردار و کودکان طبق دستورالعمل‌ها از جمله خدمات ارائه شده به عشایر منطقه بودند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان جم خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت بهداشت محیط، دفع زباله، کنترل منابع آب آشامیدنی خانوار، دفع فضولات حیوانی و انسانی، سالم‌سازی آب آشامیدنی و ارائه آموزش‌های لازم در زمینه بیماری‌های واگیر و غیر واگیر نیز از دیگر خدمات ارائه شده به عشایر است.
انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
خدمات.رایگان     عشایر     عاطفه.قلاوند     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   24 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۴

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >