فرماندار جم:
نقش مهم مدارس در تبیین قانون جوانی جمعیت / ایران در آستانه مواجهه با بحران پیری قرار دارد

18 بهمن 1401
فرماندار شهرستان جم با بیان اینکه کشور ایران را در آستانه مواجهه با بحران پیری جمعیت قرار دارد گفت: نقش اساسی همه دستگاه‌های اجرایی به‌خصوص آموزش‌وپرورش در اجرای طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده در مدارس بسیار پررنگ است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، سید محمد احمد پور در نشست با مسئولان شبکه بهداشت و درمان جم با بیان اینکه آینده ایران با بحران پیری جمعیت روبرو می‌شود اظهار داشت: طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده به‌عنوان یکی از برنامه‌های مهم و راهبردی کشور برای جلوگیری از بحران پیری در آینده است و دولت با تدوین قوانین حمایتی به دنبال اجرای این طرح و حمایت از خانواده‌ها است.
احمد پور با بیان اینکه کشورمان در حالی به سمت سالمندی پیش می‌رود که سایر کشورهای منطقه به سمت جوانی پیش می‌روند، تصریح کرد: به‌طور حتم افزایش سالمندی جامعه با پدیده‌هایی در ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی، سلامتی، خانوادگی و علمی مواجه همراه خواهد بود و مشکلات کشور را بیش‌ازپیش خواهد کرد.
وی با بیان اینکه اکنون کشورهای غربی با بحران جمعیت سالخورده مواجه شده‌اند گفت: پیری جمعیت باعث بروز مشکلات عدیده‌ای برای این کشورها شده و دولت‌ها در تأمین نیروی کار و هزینه‌های مصرفی با مشکل روبرو هستند.
احمد پور با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به‌صورت مستمر نسبت به موضوع جمعیت و ارائه راهکارهای مناسب در این زمینه تأکید دارند، گفت: موضوع بحران جمعیت با هیچ بحرانی قابل‌مقایسه نیست، بنابراین لازم است که این موضوع به‌صورت جدی به‌ویژه در حوزه بهداشت موردتوجه قرار گیرد.
فرماندار شهرستان جم با تأکید بر اینکه همه دستگاه‌های اجرایی باید در اجرای طرح جوانی جمعیت نقش پررنگی داشته باشند افزود: در قوانین این طرح، وظایف هر دستگاه مشخص شده و مدیران قوانین حمایتی دستگاه خود را به اطلاع مردم برسانند و در اجرای آن اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.
وی با تأکید بر اینکه نظام آموزشی یکی از ارکان‌های اصلی ایجاد و تقویت فرهنگ در جوامع امروزی است افزود: نهادینه کردن فرهنگ "فرزند بیشتر، زندگی شادتر" در سنین نوجوانی و جوانی یکی از اولویت اصلی آموزش‌وپرورش و شبکه بهداشت باشد و با آموزش‌های لازم معایب و مزایای عدم اجرا یا اجرای طرح جوانی جمعیت برای دانش آموزان تشریح شود.
فرماندار شهرستان جم خاطرنشان کرد: ممنوعیت فعالیت مراکز غیرقانونی و فروشندگان داروهای سقط‌جنین توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان به‌صورت جدی پیگیری شود و در صورت مشاهده برخورد قانونی شود.

انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
نشست     فرماندار     سیدمحمد.احمدپور     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   18 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >