کارشناس برنامه‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان جم:
ثبت ۲۶ فوتی بر اثر سرطان در سال جاری / سرطان پستان شایع‌ترین نوع سرطان در جم است

12 بهمن 1401
کارشناس برنامه‌های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان جم از ثبت ۲۶ فوتی بر اثر سرطان در سال در جم خبر داد که شایع‌ترین نوع آن را سرطان پستان است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، زهرا حسین زاده بابیان اینکه در سال جاری تاکنون ۲۶ فوتی بر اثر سرطان در جم ثبت شده است اظهار داشت: تعداد موارد شناسایی‌شده سرطان در جم رو به افزایش است که نگران‌کننده است.
وی بابیان اینکه ۲۷ درصد از سرطان‌های شناسایی‌شده در جم از نوع سرطان پستان است گفت: سرطان‌های روده بزرگ، خون، کبد و ... از سرطان‌های است که در سطح شهرستان جم افراد به آن مبتلا می‌باشند.
 حسین زاده با تأکید بر اینکه برنامه غربالگری برای سه سرطان شایع در سطح کشور در حال اجراست افزود: برنامه غربالگری و تشخیص زودهنگام سرطان‌های دهانه رحم، پستان و روده بزرگ در سطح مراکز درمانی و بهداشتی شهرستان در مرحله اجرا قرار دارد.
وی بابیان اینکه عوامل مختلفی در ابتلای فرد به انواع سرطان نقش دارند گفت: بعضی از این عوامل ناشناخته هستند ولی عوامل شناخته‌شده‌ای از جمله عوامل محیطی و سبک زندگی نیز در بروز سرطان مؤثر هستند که شامل قرار گرفتن در معرض مواد شیمایی، مواد غذایی ناسالم، مصرف غذاهای آماده، در معرض مستقیم نور آفتاب به مدت طولانی، آب‌های آلوده به آرسنیک، مصرف بیش‌ازحد شکر و ... است.
حسین زاده با اشاره به عوامل و راه‌های پیشگیری از سرطان‌ها، گفت: مصرف نکردن دخانیات و مواد الکلی، داشتن تغذیه مناسب و مصرف غذاهای سالم و مفید، انجام دادن فعالیت‌های ورزشی مناسب و داشتن وزنی متعادل، خودداری از انجام رفتارهای جنسی بیماری‌زا، قرار گرفتن به‌اندازه در زیر نور خورشید و محافظت از بدن در مقابل آن و مراجعه و دریافت مشاوره‌های منظم از پزشک از جمله راه‌های پیشگیری از ابتلا به سرطان است.

انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
سرطان     سرطان.پستان     زهرا.حسین‌زاده     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   12 بهمن 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >