نظارت بر اجرای طرح دارویار در داروخانه‌های شهرستان جم / گزارش تصویری

9 آبان 1401
رئیس شبکه بهداشت و درمان جم در جهت نظارت بر اجرای طرح دارویار از داروخانه‌های سطح شهرستان جم بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، احمد قاسمی در حاشیه بازدید داروخانه‌های سطح شهر جم اظهار داشت: با اجرای طرح ملی دارویاری در داروخانه‌ها، یارانه داروها از سوی بیمه‌ها به مصرف‌کننده نهایی اختصاص می‌یابد و این اقدام جهت اجرای سیاست‌های کلی نظام سلامت در راستای مدیریت منابع از طریق نظام بیمه‌ای است.
وی در خصوص میزان پرداختی بیمار بابت دارو در طرح دارویار افزود: در این طرح با افزایش قیمت داروها، تفاوت قیمت افزایش یافته دارو توسط بیمه پرداخت خواهد شد و هیچ‌گونه هزینه اضافی متوجه بیماران در زمان افزایش قیمت دارو نخواهد شد.
قاسمی خاطرنشان کرد: طرح دارویاری در ابتدا با مشکلاتی همراه بود که در ادامه بخش عمده‌ای از آن رفع شد و اکنون در سطح داروخانه‌های شهر جم در حال اجراست.
رئیس شبکه بهداشت و درمان جم تصریح کرد: کنترل قیمت‌ها و جلوگیری از گران‌فروشی و احتکار دارو، ارزیابی وضعیت نسخه‌پیچی در داروخانه‌ها و پایش ثبت اطلاعات در سامانه‌های سازمان غذا و دارو از مهم‌ترین موارد در زمان بازرسی توسط کارشناسان معاونت غذا و دارو در بازدید از داروخانه‌ها است که در صورت مشاهده تخلف برخورد قانونی انجام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه شیوع گسترده آنفولانزا و بیمارهای تنفسی در سطح کشور، مصرف بالای آنتی‌بیوتیک‌ها را در پی داشته است افزود: با کمبود برخی از اقلام دارویی در سطح داروخانه‌ها مواجه بودیم که توسط برخی از داروهای مشابه این کمبودها جبران شد و با ورود محموله جدید دارو به کشور و توزیع آن در سطح داروخانه، این مشکل نیز رفع می‌شود.
قاسمی خاطرنشان کرد: سرم در سطح داروخانه‌های شهر جم موجود است و پیگیری‌های لازم جهت تخصیص محموله جدید سرم نیز انجام شده است تا در ادامه با مشکل مواجه نشویم و ذخیره سرم نیز در مراکز درمانی ما در حد مطلوبی است.
وی با تأکید بر اینکه بازرسان غذا و دارو بر داروخانه‌ها به‌صورت دوره‌ای نظارت دارند افزود: شهروندان می‌توانند در صورت بروز هرگونه تخلف، اعم از احتکار، گران‌فروشی و ... به سامانه ۱۹۰ گزارش دهند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان جم و بازرس سازمان غذا و دارو در این بازدید بر نحوه اجرای طرح دارویار و مشکلات و کمبودهای دارویی در داروخانه‌های شهر جم نظارت کردند و پیگیری‌های لازم جهت رفع مشکلات نیز در دستور کار قرار گرفت.

انتهای پیام/ م.م ۳۰۲۰

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم     بازدید.از.داروخانه‌ها     طرح.دارویار     مهندس.احمد.قاسمی    

تاریخ بروز رسانی:   9 آبان 1401

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >