بخشدار مرکزی جم:
بهورزان نقش مهمی در آگاه‌سازی و اجرای قوانین طرح جوانی جمعیت ایفا می‌کنند/ گزارش تصویری

22 شهريور 1401
بخشدار مرکزی جم گفت: بهورزان نقش مهمی در آگاه‌سازی و اجرای قوانین طرح جوانی جمعیت ایفا می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم، طاهره عبدالهی در مراسم بزرگداشت روز بهورز در شهرستان جم با تبریک این روز و اهمیت جایگاه آن در نظام سلامت اظهار داشت: آموزش بهورزان نقش مهمی در آگاه‌سازی مردم از قوانین حمایتی دولت برای طرح بزرگ جوانی جمعیت ایفا می‌کند و خانه‌های بهداشت بستری مناسب برای آگاهی بخشی است.
وی تصریح کرد: بهورز به‌عنوان خط مقدم در خانه‌های بهداشت روستایی مشغول خدمت‌رسانی به جامعه پیرامونی است و از مورد اعتماد ترین قشر در بین جوامع روستایی کشور است.
بخشدار مرکزی جم با اشاره به اینکه شبکه‌های بهداشت و درمان از موفق‌ترین الگوهای نظام انقلاب اسلامی ایران است افزود: با راه‌اندازی سیستم نوین بهداشتی در بعد از انقلاب، شاهد راه‌اندازی خانه‌های بهداشت در سطح روستاهای کشور بودیم و وضعیت کنونی نظام سلامت ما نتیجه آن است.
عبدالهی نقش بهورزان در سیستم نظام سلامت را پررنگ دانست و گفت: ریشه‌کن شدن و کاهش بیماری‌های واگیر، کاهش چشمگیر مرگ مادران باردار، ارتقای سطح سواد سلامت مردم و ... حاصل سال‌ها تلاش بهورزان در خانه‌های بهداشت روستایی است.
دبیر هفته دولت جم با اشاره به انتخاب شبکه بهداشت و درمان جم به‌عنوان دستگاه برتر اجرایی در هفته دولت امسال افزود: مردم مدیون خدمات شبانه‌روزی حوزه سلامت می‌باشند و انتخاب شبکه بهداشت به‌عنوان دستگاه برتر بر اساس عملکرد درخشان و شاخص‌های بالای واکسیناسیون، کنترل بیماری کرونا و ... در سطح دانشگاه علوم پزشکی استان بود.
وی با تأکید بر نقش مهم بهورزان در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در کشور خاطرنشان کرد: آموزش نقش مهمی در آگاه‌سازی مردم از قوانین حمایتی دولت برای این طرح بزرگ ایفا می‌کند و خانه‌های بهداشت بستری مناسب برای آگاهی بخشی است.
عبدالهی منابع انسانی را یکی از سرمایه‌های اصلی یک جامعه در حال پیشرفت دانست و افزود: مجلس و دولت در حال تلاش جهت بهبودی وضعیت معیشت و اقتصادی مردم می‌باشند تا با اجرای طرح جوانی جمعیت، در آینده شاهد پویایی در سطح کشور باشیم.
بخشدار مرکزی جم خاطرنشان کرد: اعتماد به جامعه زنان و جوانی پرسنل حوزه سلامت، دو مؤلفه مثبت شبکه بهداشت و درمان جم است که نقش مهمی در پیشبرد اهداف این سازمان ایفا می‌کند.
در این مراسم با حضور بخشدار مرکزی جم و رئیس شبکه بهداشت و درمان جم از بهورزان شهرستان جم تجلیل شد.

انتهای پیام/ م.م 3020

آخرین اخبار حوزه سلامت را از ما بخواهید

کلمات کلیدی:
تجلیل     روز.بهورز     بخشدار     طاهره.عبدالهی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم    
   

تاریخ بروز رسانی:   22 شهريور 1401

تعداد بازدید:   ۵

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >